close

اثر هایفو بهتر است یا آر اف ؟ تفاوت هایفو و آر اف

هایفو بهتر است یا آر اف

هایفو بهتر است یا آر اف ؟ این سؤالی است که بسیاری از افرادی که تقاضامند استفاده از روش‌های زیباسازی هستند می‌پرسند. اینکه آر اف بهتر است یا هایفو به نکات و موارد زیادی مرتبط است که در این مقاله به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت. این دو روش هر دو از تأثیرگذارترین روش‌های درمانی غیرتهاجمی هستند که برای سفت‌سازی پوست به کار می‌روند و باعث بازسازی کلاژن در لایه‌های عمیق پوست می‌شوند. هر دو این روش‌ها به کاهش چین‌وچروک‌های پوستی خواهند انجامید اما فناوری‌های مختلفی در بسط و توسعه آن‌ها به‌کاررفته است که بخشی از تفاوت هایفو و آر اف به آن برمی‌گردد. هایفوتراپی در کنار دیگر روش‌های جوان‌سازی هم‌راستا در جهت بازیابی حس و حال جوانی زیباجویان عزیز است. قیمت هایفو در مقایسه با دیگر روش‌ها مناسب‌تر است. دستگاه هایفو در بین متقاضیان جوان‌سازی بسیار معروف و محبوب است. علت آن نیز این است که خدماتی که ارائه می‌کند دردسر کمتر و ماندگاری بیشتری دارند. هدف ما در این دست از مقالات آگاه‌سازی زیباجویان نسبت به تکنیک دستگاه هایفو است.

اگر شما یک زیباجوی باشید، قیمت هایفو و خدمات آن در برابر کارایی آن هزینه زیادی، برای شما نخواهد داشت؛ اما اگر در فکر راه‌اندازی یک مرکز مراقبت زیبایی هستید و نیاز به خرید دستگاه هایفو دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا این دستگاه و کارکرد آن را به‌خوبی بشناسید، سپس در مورد سرمایه‌گذاری و مذاکره با شرکت‌هایی که کار فروش دستگاه هایفو انجام می‌دهند اقدام نمایید. لازم به ذکر است که شرکت تجهیزات پزشکی نیک لیزر این امکان را دارد تا ضمن همراهی شما در این زمینه و ارائه خدمات مشاوره رایگان، زمینه اجاره دستگاه هایفو را نیز برای شما فراهم نماید؛ یعنی در ابتدای کار نیاز نیست تا سرمایه زیادی برای خرید دستگاه هایفو صرف نمایید. کافی است تا در ابتدای کار از خدمات رنت دستگاه هایفونیک لیزر استفاده کنید، پس‌ازآن که شرایط را برای خود فراهم دیدید می‌توانید نسبت به خرید دستگاه هایفو اقدام نمایید. در تمام این مراحل، نیک لیزر همراه و پشتیبان شما است.

در این مقاله قصد داریم تا به اطلاع‌رسانی در زمینه کارکرد دستگاه هایفوتراپی بپردازیم. هر چه شناخت متقاضی از این دستگاه بیشتر باشد، با دیدگاه بهتری بهره‌مندی از خدمات آن را انتخاب می‌نماید و به حجم مزایای آن بیشتر پی خواهد برد. با نیک لیزر همراه باشید. 

 

هایفو بهتر است یا آر اف

 

مزایای هایفوتراپی چیست؟

روزی روزگاری تنها راه مبارزه با افتادگی پوست و چین‌وچروک، انجام عمل جراحی لیفت صورت بود. این عمل در گروه اقدامات پزشکی تهاجمی قرار دارد. با توجه به هزینه‌های خدمات پزشکی و بستری بودن در بیمارستان و همچنین هزینه‌های مربوط به گذراندن دوره نقاهت، بسیار گران‌قیمت و وقت‌گیر بود؛ اما امروزه با به‌کارگیری فنّاوری نوین هایفوتراپی، درمان‌های سریع و بسیار آسان بی‌شماری برای کمک به افرادی که نیازمند استفاده از آن هستند، برای کمک به رسیدن به پوستی محکم و جوان، وجود دارد. اخیراً یک‌ روند جوان‌سازی جدید که به مقابله با پیری می‌پردازد، باعث ایجاد هیاهویی در دنیای مراقبت از پوست شده است و بسیاری از افراد که متقضای روش‌های جوان‌سازی هستند و به تفاوت هایفو و آر اف نظر دارند، به این می‌اندیشند که آر اف بهتر است یا هایفو ! روش درمانی امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا (HIFU) جدیدترین فناوری سفت شدن پوست است که نویدبخش تمام مزایای عمل جراحی لیفت صورت، بدون جراحی و نیاز به بیهوشی و بستری شدن و یا هزینه زیاد است. قیمت هایفو در برابر هزینه‌های تحمیلی در عمل جراحی لیفتینگ، در حقیقت صفر است. این در حالی است که ریسک بی‌هوشی در حین عمل و اثرات مخرب و خطرات آن، به‌هیچ‌عنوان با استفاده از دستگاه هایفو قابل‌مقایسه نیست.

اگر شما قصد خرید و یا اجاره دستگاه هایفوتراپی را دارید، می‌توانید در این زمینه از خدمات مشاوره رایگان شرکت تجهیزات پزشکی نیک لیزر بهره ببرید. مشاوران ما همراه و پشتیبان شما در این زمینه هستند. با نیک لیزر در این عرصه تنها نیستید. با نیک لیزر همراه باشید.

اما دقیقاً HIFU چیست و چگونه با دیگر روش‌های جوان‌سازی و سفت‌کننده پوست موجود در بازار مقایسه می‌شود؟ برای آگاهی از چگونگی عملکرد این روش درمانی و اینکه آیا این روش، درمانی مناسب برای شما است یا نه این مطلب را بخوانید.

هایفو چیست؟

هایفوتراپی با استفاده از انرژی اولتراسوند، سلول‌هایی را که در زیر سطح پوست هستند، گرم می‌کند و باعث تولید بیشتر کلاژن می‌شود. این افزایش کلاژن که پروتئین مسئول انعطاف‌پذیری و استحکام پوست است، منجر به ایجاد پوستی با ظاهری کشیده و چین‌وچروک کمتر و صافی بیشتر می‌شود. جالب است بدانید کلاژن اصلی‌ترین پروتئین ساختاری در ماتریکس خارج سلولی است که در بافت‌های پیوندی مختلف بدن وجود دارد. این پروتئین به‌عنوان مؤلفه اصلی بافت همبند، فراوان‌ترین پروتئین در پستانداران است که از 25٪ تا 35٪ محتوای پروتئین کل بدن را تشکیل می‌دهد. کلاژن متشکل از اسیدهای آمینه است که به هم متصل شده و یک مارپیچ سه‌گانه از فیبریل کشیده را تشکیل می‌دهند که به‌عنوان مارپیچ کلاژن شناخته می‌شود. این ماده بیشتر در بافت پیوندی مانند غضروف، استخوان، تاندون، رباط‌ها و پوست وجود دارد.

اینکه هایفو بهتر است یا آر اف تا حد زیادی بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد. یکی از مواردی که پزشک متخصص در نظر می‌گیرد این است که حجم و میزان کلاژن‌سازی برای یک فرد خاص با هر یک از این روش‌ها به چه شکل می‌تواند پیش برود. بسته به درجه معدنی شدن، بافت‌های کلاژن ممکن است سفت (استخوان)، سازگار (تاندون) یا بافتی مابین صلب و سازگار (غضروف) داشته باشند. کلاژن همچنین در قرنیه چشم، رگ‌های خونی، روده، دیسک‌های بین مهره‌ای و عاج دندان به‌وفور یافت می‌شود. در بافت عضلانی، به‌عنوان یک مؤلفه اصلی آندومیزیم عمل می‌کند. کلاژن یک تا دو درصد از بافت عضلانی را نیز تشکیل می‌دهد و 6 درصد از وزن عضلات قوی وتری را تشکیل می‌دهد. فیبروبلاست متداول‌ترین سلول ایجادکننده کلاژن است. ژلاتین که در صنایع غذایی و دیگر صنایع مورداستفاده قرار می‌گیرد، کلاژنی است که به‌طور غیرقابل‌برگشت هیدرولیز شده است. کلاژن کاربردهای پزشکی زیادی در درمان عوارض استخوان‌ها و پوست دارد.

شباها‌های هایفو و آر اف زیاد است اما از تفاوت هایفو و ار اف نیز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. دستگاه هایفو سریع، غیرتهاجمی و نسبتاً بدون درد است. ازآنجاکه هیچ آسیبی به لایه‌های بالایی پوست وارد نمی‌شود، در این روش درمانی دوره نقاهت وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند پس از درمان به‌طور عادی روز خود را سپری کنند. با توجه به اینکه هر دو دستگاه آر اف و هایفو مزایای بسیار خوبی دارند، اینکه آر اف بهتر است یا هایفو به‌طورکلی سوالی نیست که بتوان به آن برای همه افراد یک پاسخ یکسان داد و این به موارد زیادی ارتباط دارد.

هایفو ممکن است جدیدترین فناوری سفت‌کننده پوست در این سبک باشد، اما گزینه‌های زیادی وجود دارد که برای کسانی که به دنبال پوست جوان و برگشت پوست هستند، آزمایش‌شده است. درمان‌هایی مانند ترماژ و آر اف فرکشنال دو گزینه ازاین‌دست هستند که برای راحتی، تنوع‌پذیری و نتایج طولانی‌مدت محبوب هستند؛ اما با همه این احوال کماکان هایفوتراپی محبوب‌ترین روش جوان‌سازی پوست در بین متقاضیان است. در ادامه به بررسی و مقایسه مختصری بین روش‌های ذکرشده و روش هایفوتراپی می‌پردازیم.

 

هایفو بهتر است یا آر اف

 

هایفو در مقابل ترماژ

ترماژ یک روش درمانی غیر جراحی است که با استفاده از فرکانس رادیویی متمرکز بر انرژی، تولید کلاژن را در لایه‌های عمیق پوست تحریک می‌کند و در نتیجه پوست صاف و نرم‌تری ایجاد می‌شود. پس از فقط یک درمان نتایج قابل‌ملاحظه هستند، این یک انتخاب محبوب برای درمان خطوط ریز، چین‌وچروک، پوست ناصاف یا گودی و حتی سلولیت است. جلسات درمان تقریباً 90 دقیقه به طول می‌انجامد و ترماژ را به درمانی کامل برای افرادی که در یک برنامه شلوغ به دنبال نتایج بزرگ هستند تبدیل می‌کند. لازم به ذکر است، با افزایش سلول‌های چربی، آن‌ها به سمت بالا فشار می‌آورند. بافت‌های مربوط به حفظ آن‌ها، این سلول‌ها را به پایین می‌کشند. این باعث ایجاد یک سطح یا گودی ناهموار می‌شود که اغلب به آن سلولیت گفته می‌شود. سلولیت یک بیماری پوستی بسیار بی‌خطر است که باعث ایجاد زائده گوشتی گلوله‌ای و یا ناهمواری روی ران، باسن و شکم می‌شود.

هایفو بهتر است یا آر اف ؟

آر اف فرکشنال با ترکیبی از فرکانس رادیویی و میکرو نیدلینگ پوست را محکم و ترمیم می‌کند. این روش درمانی باعث التیام روند طبیعی و تحریک بازسازی سلول و تولید کلاژن می‌شود. برخلاف هایفوتراپی و یا روش ترماژ، این روش درمانی نه‌تنها باعث سفت شدن پوست، کاهش خطوط ظریف و افتادگی پوست می‌شود، بلکه علائم زخم، کشیدگی و منافذ بزرگ پوست را نیز بهبود می‌بخشد. این مزایای اضافی آن را به درمانی بسیار متنوع برای کسانی که می‌خواهند تعدادی از نگرانی‌های پوستی مرتبط با روند پیری را هدف قرار دهند، تبدیل می‌کند.

کدام برای شما مناسب است؟

هدف اصلی در اکثر درمان‌های سفت کننده پوست، تولید کلاژن به‌منظور افزایش خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست است. ازآنجاکه تولید کلاژن پس از 25 سالگی به طرز چشم‌گیری کاهش می‌یابد، این روش‌های درمانی برای معکوس کردن روند پیری مفید هستند و در میان مردان و زنان بالای 30 سال محبوب هستند. لذا متناسب نیاز خود و مشاوره و نظر پزشک، می‌توانید از هر یک از روش‌های ذکرشده بهره‌مند شوید. در این میان استفاده از هایفوتراپی در میان متقاضیان در سراسر دنیا، بیشترین رواج را داشته است و افرادی که قصد انجام یکی از این دو روش را بر روی پوست خود دارند ضرورت دارد که با پزشک خود مشورت کرده و با کسب شناخت پیرامون تفاوت هایفو و آر اف به انجام این عمل‌ها مبادرت ورزند.

در این مقاله ما کوشیدیم به‌اختصار به این مورد که آر اف بهتر است یا هایفو بپردازیم و آن را در کنار سایر روش‌های درمانی مورد بررسی قرار دهیم. قیمت هایفو و دیگر روش‌های ذکرشده را می‌توانید از یکی از معتبر‌ترین مراکز ارائه خدمات، یعنی مجموعه نیک لیزر دریافت نمایید. با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

 

 

لینک کوتاه مقاله : https://niklaser.com/?p=1422

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  09380118810 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
  021-22004103 - 09129640360
 • ایمیل :
  info@niklaser.com