close

لیزر خانگی بهتر است یا مراجعه به کلینیک؟

لیزر خانگی

لیزر خانگی ازآنجایی‌که در سالیان اخیر استفاده از لیزر برای انجام عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی مختلف به طرز چشمگیری رواج پیدا کرده است و به‌واسطه قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، استفاده از این پرتوی نوری پرانرژی برای رفع و ازبین بردن موهای زائد به روشی محبوب و پرطرف‌دار میان آقایان و بانوان بسیاری تبدیل شده است.

البته این محبوبیت تنها به طیف گسترده‌ای از افراد جامعه محدود نبوده و در حال حاضر کلینیک‌ها و مراکز پزشکی زیبایی فراوانی را می‌توان مشاهده کرد که از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن مبتنی بر لیزر استفاده می‌کنند تا بتوانند تعداد مراجعه‌کنندگان خود را افزایش بدهند.

اما در عصر دیجیتال حاضر، به لطف پیشرفت تکنولوژی و ظهور فناوری‌های جدید، دستگاه‌های لیزری تحت عنوان دستگاه لیزر خانگی به بازار عرضه می‌شوند که افراد می‌توانند با خرید و تهیه چنین دستگاه‌هایی بدون نیاز به مراجعه به کلینیک‌های پزشکی زیبایی، برخی از عمل‌های زیبایی مانند ازیبن بردن موهای زائد را در خانه خود انجام بدهند.

اما به این نکته مهم در خصوص دستگاه لیزر خانگی توجه داشته باشید که این دستگاه‌های لیزر در مقایسه با دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن لیزر کلینیک‌ها و مراکز پزشکی زیبایی قدرت کم‌تری داشته ولی استفاده از این دستگاه‌های لیزر خانگی برای ازبین بردن موهای زائد آثار طولانی‌تری نسبت به تجهیزات مدرن کلینیک‌های پزشکی درمانی دارد.

ضمناً در اینجا این نکته را هم یادآوری می‌کنیم که درست همانند دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن حذف موهای زائد کلینیک‌های پزشکی و زیبایی، عمل ازبین بردن و رفع موهای زائد توسط دستگاه‌های لیزر خانگی نیز به‌تدریج انجام می‌شود و هر فرد می‌بایست برای دریافت مطلوب از این دستگاه‌های لیزر خانگی، استفاده از این دستگاه‌ها را به‌دفعات بیشتری تکرار کند.

بنابراین باتوجه‌به موارد گفته شده، ما در این مقاله قصد داریم تا به مواردی در خصوص مزایای دستگاه‌های لیزر خانگی در مقایسه با دستگاه‌ها و تجهیزات کلینیک‌های پزشکی زیبایی اشاره کنیم و همچنین هر یک از این مزیت‌ها را به طور مفصل بررسی کنیم.

استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای حذف موهای زائد

همان‌طور که می‌دانید استفاده از روش‌های ازبین بردن و رفع موهای زائد مانند اصلاح موهای زائد با تیغ، اپیلاسیون و موم ممکن است عوارض جانبی شدیدی برای شما ایجاد کند که درمان آن‌ها می‌تواند هزینه‌های زیادی برای شما ایجاد کند.

اما در میان طیف گسترده‌ای از روش‌ها و عمل‌های زیبایی ازبین بردن موهای زائد، رایج‌ترین حذف موهای زائد لیزردرمانی با استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مبتنی بر لیزر مانند دستگاه‌های حرفه‌ای کلینیک‌ها یا دستگاه‌های لیزر خانگی است.

چراکه نه‌تنها استفاده از این دستگاه‌ها ازبین‌رفتن کامل موهای زائد را برای شما به ارمغان می‌آورد همچنین استفاده از این روش‌ها می‌تواند در طولانی‌مدت آثار ماندگاری داشته باشد.

بنابراین با ورود دستگاه‌های لیزر خانگی به بازار، بسیاری از مردم جامعه هنوز دانش و آگاهی نسبت به این دستگاه‌ها نداشته و همچنان برای انجام عمل‌ها و جراحی‌های زیبایی ازبین بردن موهای زائد، به کلینیک‌ها و مراکز پزشکی زیبایی مختلف مراجعه می‌کنند.

در ارتباط با چگونگی استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی برای ازبین بردن موهای زائد هم باید به این نکته اشاره کنیم که امروزه برندهای مختلفی از دستگاه‌های لیزر خانگی در بازار کشورمان حضور دارند که با صرف‌نظر از برند، این دستگاه‌ها بر اساس میزان اثربخشی به ضعیف تا حرفه‌ای تقسیم می‌شوند.

طبیعتاً ازبین بردن موهای زائد در خانه آن هم با استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی، در مقایسه با مراجعه به کلینیک‌های پزشکی و زیبایی، روش ساده‌تری خواهد بود و همچنین خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از حضور در کلینیک‌های پزشکی زیبایی، فرد را تهدید نمی‌کند.

در آخر در مورد مکانیسم و عملکرد دستگاه‌های لیزر خانگی برای ازیبن بردن موهای زائد نیز باید بگوییم که عملکرد این دستگاه‌های لیزر هرگز تفاوت چندانی با دستگاه‌ها و تجهیزات رفع موهای زائد مدرن کلینیک‌های پزشکی زیبایی ندارد و همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، تنها تفاوت این دستگاه‌های لیزر با یکدیگر در میزان قدرت آن‌ها است.

 

لیزر خانگی

 

استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن کلینیک‌ها برای حذف موهای زائد

به لطف پیشرفت تکنولوژی در عصر دیجیتال حاضر، دستگاه‌ها و تجهیزات مدرنی برای ازبین بردن موهای زائد در کلینیک‌های پزشکی زیبایی مختلف پیش روی شما قرار دارد تا بسته به نوع انتظارتان از یک دستگاه لیزر موهای زائد، مناسب‌ترین آن‌ها را برای خود انتخاب کنید.

ازاین‌رو پزشک و جراح زیبایی پس از انجام معایناتی اولیه، در ارتباط با تعیین وضعیت سلامت جسمانی بدن شما، بسته به رنگ مو، نوع پوست، ضخامت موهای زائد ناحیه موردنظر به شما یکی از دستگاه‌های زیر را پیشنهاد می‌کند.

 • دستگاه لیزر الکساندرایت
 • دستگاه لیزر روبی (یاقوت)
 • دستگاه تور پالسی بالا
 • دستگاه لیزر دایود

دستگاه الکساندرایت برای حذف موهای زائد

یکی از دستگاه‌های لیزر تخصصی و پیشرفته برای ازبین بردن موهای زائد پوست، دستگاه لیزر الکساندرایت است. به‌علاوه این روش به درمان طیف گسترده‌ای از مشکلات و ضایعات در کنار حذف مؤثر موهای زائد کمک می‌کند.

در حالت کلی کاربردهای دستگاه لیزر الکساندرایت را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

 • رفع ضایعات اپیدرمال رنگ‌دانه
 • درمان آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید
 • رفع لکه‌های پوستی
 • درمان کک‌ومک
 • درمان ناهنجاری‌ها و ضایعات عروقی
 • درمان وریدهای عنکبوتی
 • درمان تلانژکتازی در صورت و پاها
 • درمان قارچ ناخن

لیزر خانگی

مزایا و معایب لیزر خانگی در مقایسه با لیزر کلینیکی

 1. مزایای لیزر خانگی

 • عدم نیاز به طی مسیر کلینیک
 • صرفه‌جویی در وقت
 • صرفه‌جویی در هزینه
 • انجام عمل لیزر در هر زمان و مکان دلخواه
 • امکان استفاده از لیزر خانگی برای تمام اعضای یک خانواده
 • کاهش میزان ابتلا به بیماری‌های مسری به دلیل عدم استفاده از دستگاه عمومی لیزر کلینیکی
 1. مزایای لیزر کلینیکی

 • انجام این عمل زیبایی توسط یک پزشک و جراح متخصص
 • انجام معایناتی پیش از انجام این عمل زیبایی به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات
 • کاهش وقوع صدمات و آسیب‌های لیزر به دلیل نظارت پزشک
 • انجام امور مربوط به این عمل زیبایی همراه با تخصص و مهارت
 • امکان بهره‌مندی از توصیه‌های پزشک در خصوص مراقبت‌های بعد از این عمل زیبایی
 • قدرت بیشتر دستگاه‌های لیزر کلینیکی نسبت به دستگاه‌های لیزر خانگی

 

لیزر خانگی

 

لیزر خانگی بهتر است یا کلینیک؟

بنابراین باتوجه‌به مواردی که تا اینجای مقاله به آن اشاره کردیم در پاسخ به این سؤال که آیا لیزر خانگی بهتر است یا کلینیک باید بگوییم که بر اساس مزایا و معایب این دو روش و عمل ازبین بردن موهای زائد، شما به‌راحتی می‌توانید مناسب‌ترین روش را برای خودتان انتخاب کنید.

اما اگر بخواهیم ما در این تصمیم‌گیری به شما کمک کنیم باید به این نکات اشاره کنیم که انجام این نوع عمل لیزر تحت نظارت پزشک و جراح متخصص، احتمال بروز خطر و آسیب برای افراد کاهش پیدا می‌کند و لیزر موهای زائد از طریق دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن کلینیک‌های پزشکی زیبایی، نتایج مطلوبی برای افراد در پی خواهد داشت.

به‌علاوه ازآنجایی‌که استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی، پیچیدگی‌ها و سختی‌های، مراجعه به کلینیک‌های پزشکی زیبایی برای رفع موهای زائد را ندارد، بنا به دیدگاه و نظر افراد بسیاری می‌تواند استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی برای ازبین بردن موهای زائد مفید و مناسب‌تر باشد.

در آخر

به‌عنوان نتیجه‌گیری و کلام پایانی، ما در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی تمام جنبه‌های مربوط به استفاده از دستگاه‌های لیزر خانگی و همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن کلینیک‌های پزشکی زیبایی برای رفع موهای زائد، شما را با مزایا، معایب و تفاوت‌های هرکدام از این روش‌ها بیشتر آشنا کنیم.

اما استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای ازبین بردن و رفع موهای زائد اگرچه روشی مناسب و به‌صرفه از نظر اقتصادی به‌حساب می‌آید اما قیمت مربوط به این دستگاه‌ها هنوز نسبتاً گران است. ولی استفاده از دستگاه لیزر خانگی برای ازبین بردن و رفع موهای زائد همچنان روش مفید و مؤثری خواهد بود.

لینک کوتاه مقاله : https://niklaser.com/?p=5290

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  09380118810 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
  021-22004103 - 09129640360
 • ایمیل :
  info@niklaser.com