دستگاه هایفونیک

دستگاه هایفونیک

دستگاه هایفونیک یکی از دستگاه‌های مرتبط با کاربرد هایفوتراپی است. هایفوتراپی از واژه هایفو گرفته شده است که مخفف‌شده عبارت High-Intensity Focused Ultrasound  به معنی امواج فراصوت متمرکز‌شده با شدت بالا است و معنای کاربردِ دستگاهی که از این روش استفاده می‌کند را به ذهن متبادر می‌سازد.

هایفوتراپی با بهره‌بردن از انرژی امواج ماورای صوت متمرکز، یاخته‌های زیرین پوست را گرم کرده و سبب افزایش تولید کلاژن در آن‌ها می‌شود. این اثرگذاری در عمق‌های ۵/۱(اپی‌دِرم)، ۳ (لایه دِرم عمیق) و ۵/۴ میلی‌متری از پوست اتفاق می‌افتد و گرمای ایجادشده در بافت سبب تحریک زنجیره‌های کلاژن شده و در نهایت منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود.

کلاژن اساسی‌ترین پروتئین (ساختاری سه‌بعدی و متشکل از اسیدهای آمینه‌ متصل به هم که مارپیچ سه‌گانه‌ای از فیبریل کشیده را تشکیل می‌دهند) ساختاری موجود در ماتریکس خارج سلولی و مؤلفه اصلی بافت همبند است و در بخش‌های مختلف بافت‌های بدن وجود داشته و از بیشترین فراوانی میان پروتئین‌های پستانداران برخوردار است (بین ۲۵ تا ۳۵ درصد کل محتوای پروتئینی بدن پستانداران). کلاژن مسئول استحکام و انعطاف‌پذیری پوست است و در بافت‌های پیوندی سراسر بدن به ویژه در استخوان‌ها، رباط‌ها و پوست وجود دارد.

دستگاه هایفونیک ، که توسط شرکت نیک لیزر به متقاضیان استفاده از فناوری پیشرفته هایفو ارائه می‌شود، در عمق ۵/۴ میلی‌متری پوست، مساحت لایه SMAS را به‌مقدار قابل‌توجهی کاهش داده و همین عمل سبب کشیدگی یا لیفتینگ (Lifting) لایه موردنظر می‌شود. این عمل به‌طور کلی شباهت زیادی با اتفاقی دارد که در عمل جراحی لیفتینگ پوست اتفاق می‌افتد با این تفاوت که خطرات حین عمل و عوارض پس از آن را ندارد.

از مزایای استفاده از دستگاه هایفوتراپی هایفونیک می‌توان به مواردی همچون پایداری در شات‌ها، تمرکز دقیق بر بافت هدف، سرعت بالای شات‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کمترین میزان درد، کابری بسیار ساده، طراحی ساده و هوشمند، دارابودن صفحه نمایش لمسی، نمایش میزان انرژی در هر نقطه، قابلیت تنظیم فاصله بین نقاط و قابلیت تنظیم خطوطی که شات‌ها اصطلاحاْ در آن زده خواهند شد اشاره کرد.

دستگاه هایفونیک به فناوری Center-Less مجهز است که از مزایای آن می‌توان به جلوگیری کردن از سوختگی‌های سطحی و در نتیجه درد کمتر بیمار که به معنای ایمنی بیشتر دستگاه خواهد بود و همچنین جلوگیری از کم شدن اثر امواج ماورای صوت متمرکز به وسیله از بین بردن و تخلیه حباب‌هایی که در محل برخورد امواج ایجاد می‌شوند اشاره کرد. این به معنای اثربخشی بیشتر این دستگاه در قیاس با بسیاری از دستگاه‌های رقیب خواهد بود.

این دستگاه از امواج با فرکانس اولتراسونه در ابعاد بین ۴ تا ۷ مگاهرتز استفاده می‌کند. از دیگر مشخصات این دستگاه می‌توان به توانایی ایجاد انرژی در ابعاد ۱ تا ۲ ژول و همچنین قابلیت کاربری با اختلاف پتانسیل الکتریکی‌های ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت (با فرکانس ۵۰ تا ۶۰ هرتز) و نیز وزن ۶.۵ کیلوگرمی می‌توان اشاره کرد. دستگاه هایفونیک همچنین توانایی ایجاد ۱۰۰۰۰ شات در هر کارتریج بوده که ۴۰۰ خط دارد و در هر خط امکان اثرگذاری بر ۲۵ هدف نقطه‌ای را خواهد داشت. این اثرگذاری همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، قابلیت تنظیم دارد.

کارتریج‌های دستگاه هایفونیک در سه دسته زرد، بنفش و آبی بوده و در فرکانس‌های ۴ تا ۷ مگاهرتز و طول ۵ تا ۲۵ میلی‌متر و عمق‌های ۵/۱ تا ۵/۴ متری قابلیت اثربخشی دارند.

آیا با دستگاه لیزر اندولیفت یوفتون آشنایی دارید؟

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  021-22004103 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
 • ایمیل :
  info@niklaser.com