close

اندولیفت ؛ مشخصات فنی و همه آنچه باید پیرامون آن بدانید

اندولیفت

 

اندولیفت یک درمان لیزری بینابینی با حداقل مقدار تهاجم است. شرکت نیک لیزر از دستگاه لیزر اندولیفت یوفتون لیزمار 1500 برای آن استفاده می‌کند. افرادی که به دنبال زیبایی‌اند تمایل به داشتن پوست صاف و نرم دارند. علائم پیری پوست ظاهر صاف و ویژگی‌های برجسته صورت را دچار مشکل می‌کند. هرچه پوست ما پیرتر می‌شود، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که به‌نوبه خود باعث می‌شود حالت افتادگی و چین‌وچروک بیشتری پیدا کند. چهره‌های دارای چین‌وچروک اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین مشکلات زیبایی زنان و مردان را تشکیل می‌دهد. این ابزار می‌تواند به‌عنوان‌مثال عمل لیزر اندولیفت را برای جوان ساختن پوست انجام دهد. از طریق بررسی این مثال‌ها می‌توان به این پرسش که اندولیفت چیست پاسخ داد. دستگاه اندولیفت می‌تواند سبب لیفت پوست بینی یا نواحی دیگر بدن گردد. طول‌موج 1470 نانومتر از طریق میکروفیبرهای نازک مو (که ابعادی در حدود ۲۰۰ یا 300 میکرومتر دارند) می‌تواند بدون برش وارد پوست شود و توسط انرژی لیپولیتیک انتخابی و انرژی مدیولوژیکی به جریان افتد. این میکروفیبرها هنگام عبور از لایه درم، مانند یک مسیر نور داخل پوستی عمل می‌کنند و انرژی N.IR ​​تابشی را منتقل می‌کنند تا:

 • افتادگی خفیف در صورت، گردن یا بازوها را تصحیح کنند.
 • پوست را بازسازی و سفت می‌کند.
 • به فعال‌سازی رشته‌های کلاژنی جدید می‌پردازد.
 • عملکردهای متابولیکی ماتریس خارج سلولی را فعال می‌کند.
 • گرما را افزایش داده و عروق را تحریک می‌کند.
 • بافت لنفاوی و چربی را کاهش می‌دهد.
 • واکنش لیپولیز را القا می‌کند.
 • بدون جراحی زیرکیسه‌های چشم را کاهش می‌دهد.

در این مقاله خواهیم کوشید تا با اشاره به چیستی اندولیفت، نحوه عمل‌کردن آن، اثرات و مزایای آن و همچنین نقاطی از بدن که امکان استفاده از این روش بسیار پیشرفته در آن وجود دارد، به بازسازی پوست و نحوه عملکرد اندولیفت در این زمینه بپردازیم. در بخش اصلی این مقاله به موارد مرتبط با دستگاه LASEmaR 1500 خواهیم پرداخت که یکی از برترین ابزارهای اندولیفت در سطح جهانی است و توسط شرکت ایتالیایی یوفتون تولید می‌شود. شرکت تجهیزات پزشکی نیک لیزر این محصول را به‌صورت اجاره‌ای در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. استفاده از این ابزار کارآمد به‌ویژه برای آن دسته از افراد که به‌تازگی کار درزمینه زیبایی پوست را آغاز کرده‌اند می‌تواند از گزینه‌های بسیار مطلوب باشد.

اندولیفت دقیقاً چه‌کار می‌کند؟

اندولیفت چگونه کار می‌کند؟

اثرات اندولیفت چیست؟

اندولیفت چه مزایایی دارد؟

کدام نواحی بدن با اندولیفت قابل‌درمان هستند؟

مدولاسیون نوری-زیستی

بازسازی پوست

بازسازی پوششی فرکشنال

ترک پوستی

دستگاه LASEmaR 1500

کارکردهای اصلی دستگاه LASEmaR 1500

لوازم جانبی

مشخصات فنی

 

اندولیفت دقیقاً چه‌کار می‌کند؟

مداخلات شدید جراحی مانند جراحی‌هایی که به‌منظور کشیدن پوست صورت می‌گیرد که در آن پوست باید برش داده و سفت شود، دیگر برای نواحی‌ای در صورت، چانه، گردن و زیر چشم که دچار افتادگی‌های کوچک هستند با استفاده از اندولیفت ضروری نخواهد بود. با استفاده از دیود ابتکاری ۱۴۷۰ نانومتری یوفتون که با نام دستگاه لیزر اندولیفت LASEmaR 1500 شناخته می‌شود، افتادگی نواحی صورت به دلیل تجمع خفیف چربی که روی نواحی خاص صورت‌های سنگینی می‌کند، اکنون می‌تواند به روشی ساده و سریع برطرف شود (مانند آنچه با دستگاه اندولیفت در لیفت پوست بینی انجام می‌شود). این یک روش کاملاً سرپایی است و فقط در موارد استثنایی یا بنا به درخواست خاص بیمار به بی‌هوشی موضعی نیاز دارد.

 

اندولیفت

 

اندولیفت چگونه کار می‌کند؟

راه‌حل رفع نقص‌های ناشی از فتوایجینگ (Photoaging) که همان درمان پوست به‌وسیله اشعه ماورای بنفش در باندهای A و B انجام است و نیز کرونوایجینگ (Chronoaging)، روش جدید اندولیفت است که به لطف اثر فتوترمی انتخابی لیزر LASEmaR1500 و یک میکروفیبر نوری که بدون هیچ نوع برشی از زیرپوست به آن نفوذ می‌کند و از داخل آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و سبب جوان ساختن پوست می‌شود.

ابزار مورداستفاده LASEmaR 1500 است که انواع دیگری نیز دارد و گاهی نیز در ادبیات فارسی‌زبانان به آن آندولیفت می‌گویند. این دستگاه تأییدشده توسط FDA یا همان سازمان غذا و داروی آمریکا است و برای درمان رسوبات ناحیه‌ای بافت چربی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اندولیفت یک روش کاملاً سرپایی است که بدون بی‌هوشی و بدون نیاز به مواد آرام‌بخش یا بریدگی انجام می‌شود. روش بینابینی از طریق میکروفیبر نوری زیرپوستی یا همان FTF که سیستم تحویل فیبر به فیبر است تحقق می‌یابد. قطر الیاف FTF که از 200 تا 600 میکرومتر (به‌اندازه ضخامت یک نخ) متغیر است برای دست‌یابی به نتیجه مورد انتظار بدون استفاده از کانولاهای فلزی کافی است که در عوض برای درمان مناطق بزرگ‌تر (لیزر لیپولیز) استفاده می‌شود.

این درمان بسته به ناحیه‌ای که باید درمان شود (به‌عنوان‌مثال با استفاده از لیزر اندولیفت)، حداکثر تا یک ساعت و معمولاً در حدود 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

در بیشتر موارد، بیمار احساس گرمای کمی می‌کند اما باید در نظر داشت که درد یک امر سابجکتیو است، بنابراین همیشه توصیه می‌شود از دستگاه‌های خنک‌کننده برای کاهش احساس ناراحتی استفاده کنید.

به‌طورمعمول، برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب، یک جلسه استفاده از اندولیفت کافی است اما اگر درجه قابل‌توجهی از شل‌شدگی وجود داشته باشد، می‌توان پس از تثبیت نتایج درمان قبلی و بعد از ۶ ماه تا یک سال، دوباره عمل را انجام داد.

اثرات اندولیفت چیست؟

گرمای انتخابی منتقل‌شده از لیزر «موتورِ رَوِشَ اندولیفت» به میکروالیاف نوری و درنتیجه به بافت زیرپوستی، باعث موارد زیر می‌شود:

سفت‌شدن فوری پوست در ناحیه تحت درمان

تجمع چربی موضعی امولسیون کننده (لیپولیز)

به دلیل سنتز کلاژن جدید، تقویت بافتی به نحو درازمدت ایجاد می‌شود. به‌طور خلاصه، ناحیه تحت درمان با دستگاه لیزر اندولیفت حتی ماه‌ها پس از درمان به تعریف مجدد و بهبود بافت خود ادامه می‌دهد.

اندولیفت چه مزایایی دارد؟

 • درمان درون کلینیکی
 • عدم وجود نیاز به برش و جراحی
 • ایمنی بالا
 • نیاز به فقط یک جلسه درمان
 • حداقل یا عدم نیاز زمان بهبود بعد از عمل
 • درمان بدون بی‌هوشی
 • قیمت پایین (قیمت آن بسیار کمتر از عمل جراحی لیفتینگ است)

 

کدام نواحی بدن با اندولیفت قابل‌درمان هستند؟

از اندولیفت می‌توان برای ایجاد الگوی شبکه پوستی در نواحی عمیق یا زیرپوستی استفاده کرد که باعث تحریک بافت‌ها و ایجاد خطوط جمع‌شدگی موقتی فیبر می‌شود که این امر باعث ترمیم مجدد بافت و مدولاسیون نوری بافت هم‌بند می‌شود.

دستگاه اندولیفت مخصوصاً برای درمان‌های کم‌تهاجمی غیرجراحی افتادگی پوست در نواحی پلک‌های تحتانی، غبغب، خط فک، برجستگی‌ها، نواحی پری‌بوکال و گونه‌ها و نیز برای لیفت پوست بینی بسیار خوب عمل می‌کند.

برای بهبود بیشتر سفت‌شدگی پوست، می‌توان اندولیفت را با هندپیس فرکشنال غیرتخریبی Lightscan در همان جلسه درمانی، با دستگاه مشابه LASEmaR1500 ترکیب کرد که باعث ایجاد رویکردی ترکیبی درزمینه جوان ساختن پوست می‌شود.

درک درست پرسش اندولیفت چیست به شما اجازه می‌دهد تا نه‌تنها حالت شلی پوست صورت، بلکه همچنین تعریف جدیدی از مناطق دیگر بدن ایجاد کند: افتادگی پوست بازوها و شکم، باسن، ران داخلی و مچ پا.

اندولیفت هیچ منع مصرفی ندارد و بنابراین می‌تواند در ترکیب با سایر درمان‌های زیبایی (به‌عنوان‌مثال مواد پرکننده، لایه‌برداری، سونوگرافی متمرکز و بخیه‌های کششی قابل‌جذب) استفاده شود.

 

اندولیفت

 

مدولاسیون نوری-زیستی

مدولاسیون یا تلفیق‌کنندگی نوری-زیستی یا همان Photobiomodulation یا به‌اختصار PBM، تعدیل تابش لیزر یا نور تک‌رنگ (LI) بر روی دستگاه‌های زیستی است. تحقیقات کمی در مورد پویایی PBM وجود دارد، اگرچه پدیده‌ها و سازوکار آن به‌طور گسترده‌ای موردمطالعه قرارگرفته است. پی‌بی‌ام که قبلاً از آن به‌عنوان درمان لیزر سطح پایین (LLLT) یاد می‌شد، استفاده از نور قرمز و نزدیک به نور مادون‌قرمز برای ازبین‌بردن ضایعات به‌منظور بهبود زخم و اصلاح بافت نرم، کاهش التهاب و دردهای حاد و مزمن است.

کند کردن روند پیری

با استفاده از اندولیفت بیولوژیکی می‌توان علائم پیری اولیه را از طریق استفاده از لیزر مادون‌قرمز درمان کرد که باعث تحریک فعالیت رادیکال‌های آزاد و اکسیژن موجود در سلول‌ها می‌شود و روند پیری و آپوپتوز (مرگ سلول) را کاهش می‌دهد.

در فازهای اولیه، با تعدیل زیستی فعالیت ROS یا همان گونه‌های فعال و واکنش‌دهنده اکسیژن بر روی سیتوکروم‌های میتوکندری در انرژی کم که به کمک دستگاه لیزر اندولیفت انجام می‌شود، کاهش آپوپتوز رخ می‌دهد که خود منجر به افزایش موارد زیر می‌شود:

تکثیر فیبروبلاست – کلاژن نوع I برای افزایش TIM های مهارکننده متالوپروتئازها

 • سنتز اسید هیالورونیک
 • سلول‌های اندوتلیال

ROS ها (گونه‌های واکنش‌دهنده اکسیژن) در چند میلی‌ثانیه خیلی سریع واکنش نشان می‌دهند:

 • در دوزهای پایین آن‌ها مولکول‌ها و باکتری‌های پیر را اکسید می‌کنند.
 • در دوزهای بالا برای سلول‌های زنده سمی هستند (آپوپتوز) (درمان فتودینامیکی)

بازسازی پوست

بازسازی نوری یا بازسازی غیر تخریبی پوست برای درمان چین‌وچروک و ترک‌های پوستی در مرحله نیمه‌پیشرفته نشان داده‌شده است و به لطف پروتکل‌های طراحی‌شده توسط یوفتون می‌توان در این مرحله آثار پیری را نیز بهبود بخشید.

در مراحل پیشرفته، ما ترجیح می‌دهیم از سطح انرژی بالایی استفاده کنیم که با استفاده از اثرات گرمازایی مبتنی بر نور، در ابتدا باعث آسیب التهابی-انعطاف‌پذیر و کنترل‌شده بر روی ماکروفیبرهای کلاژن تخریب‌شده (تبدیل ژل مارپیچ سه‌گانه الیاف) می‌شود و سپس در عرض 20 روز، سفت‌سازی مجدد کلاژن صورت می‌گیرد.

فرآیند بعدی با ساختاربندی و تولید مجدد شکل می‌گیرد:

 1. نئوکلاژن (نوع ۳)
 2. الاستین
 3. عروق زیر پاپیلاری

پروتکل‌های یوفتون شامل ترکیبی هم‌افزا از موارد زیر است:

 1. فلاونوئیدها و محصولات موضعی خوراکی برای حمایت پیش‌گیرانه دفاعی از استرس اکسیداتیو
 2. بازسازی و بازیابی تجمعی مواد، مخصوصاً برای رفع چین‌وچروک‌های عمیق

درمان‌های مبتنی بر نور اندولیفت یوفتون همانند آنچه در لیفت پوست بینی یا نواحی دیگر صورت و بدن توسط دستگاه اندولیفت انجام می‌شود، مزایای متعددی را به همراه می‌آورند که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم نیاز به بی‌هوشی
 • عدم ایجاد درد در ناحیه تحت درمان
 • عدم نیاز به داروهای مسکّن بعد از عمل
 • نتایج پایدار و رضایت‌بخش درزمینه جوان ساختن پوست
 • امکان اثرگذاری بهینه در مناطق مختلف بدن ازجمله گردن، دست‌ها، شکم و پستان
 • کاهش زمان استفاده به دلیل استفاده از لوازم جانبی ویژه برای پروتکل‌های از پیش تعیین‌شده، موردمطالعه و درج در نرم‌افزار دستگاه‌ها

 

اندولیفت

 

ابزارهای یوفتون برای این نوع درمان عبارت‌اند از:

دستگاه لیزر اندولیفت LASEmaR 500 همراه با Lightscan یک اسکنر فوتوترمولیز انتخابی فرکشنال، با اثرات مثبت چشم‌گیر در بافت اپیدرم، برای رفع مشکلات ناشی از رنگ‌دارتر شدن پوست و میکرواِکتازی‌ها.

دستگاه LASEmaR800 به هر دو روش اجازه امکان اثربخشی می‌دهد: تلفیق‌کنندگی نوری-زیستی و بازسازی پوست با بازتولید سلول‌های پوست در مراحل مختلف پیری فتوکروم.

دستگاه LASEmaR1500 همراه با فناوری فرکشنال Lightscan به‌طور ویژه برای چین‌وچروک‌های عمیق، اسکارها، آسیب‌های رنگی و پیر، زخم‌های آکنه، ضخیم‌شدگی و کوچک شدن منافذ به‌کار می‌رود.

بازسازی پوششی فرکشنال

فوتوترمولیز فرکشنال روشی است که با ترکیب انرژی لیزر با یک اسکنر فرکشنال یعنی Lightscan کانال‌های کوچکی را ایجاد می‌کند که به نواحی گرمایی میکرونی یا MTZ معروف‌اند را در اعماق نواحی مختلف پوست، در اطراف مناطقی از پوست سالم که تحت تأثیر پرتوی لیزر قرار ندارند ایجاد می‌کند. چنین اثری را می‌توان در لیزر اندولیفت نواحی پلک که از نواحی دارای چین‌وچروک زیاد است به‌خوبی مشاهده کرد.

چرا روش غیرتخریبی را انتخاب کنیم؟

اثرات لیزر بازسازی پوششی غیرتخریبی روی سطح کلاژن فوری نیست اما برای تشکیل کلاژن جدید نیاز به زمان لازم دارد (حدود 3 هفته)؛ بنابراین اگر از تکنیک فرکشنال استفاده شود، جلسات بیش‌تری لازم است تا نتیجه قابل‌مشاهده‌ای حاصل شود.

بااین‌وجود، لیزرهای فرکشنال و فناوری غیرتخریبی تکامل‌یافته‌اند و به نحو قابل‌توجهی گسترش‌یافته‌اند زیرا عوارض جانبی کم است، درد تا حد زیادی کاهش می‌یابد و هیچ‌گونه وقفه‌ای در فعالیت‌های روزانه بین یک جلسه تا جلسه دیگر وجود ندارد. قطر نواحی گرمایی میکرونی فقط 200 میکرومتر و روند ترمیم بافت از مناطق سالم و مجاور آن بسیار سریع‌تر است و از حداکثر تراکم پیکسل 30٪ استفاده می‌کند.

علاوه بر چین‌وچروک، می‌توان از آن با کیفیت بسیار خوب در درمان زخم‌های ناشی از آکنه، ضایعات رنگی ناشی از قرارگرفتن در معرض آفتاب، ضایعات حاصل از سال‌خوردگی، ملاسما، اِسکار، ترک‌های پوستی و کوچک شدن منافذ نیز استفاده کرد.

ابزارهای یوفتون، به‌عنوان‌مثال دستگاه اندولیفت برای درمان‌هایی از این نوع که در بالا ذکر شد به کار می‌رود.

لایت‌اسکن

لایت‌اسکن یک اسکنر فرکشنال رایانه‌ای است که می‌توان در آن، انرژی، تعداد نقاط و چگالی پرشدن را براساس تنظیمات شخصی و بر مبنای احتیاجات فردبه‌فرد تغییر داد. این یکی از موارد برتری انجام عمل لیفت پوست بینی یا سایر نقاط صورت یا بدن است که توسط این ابزار میسّر می‌شود.

مزایا:

 • اندازه و تراکم اسکن فرکشنال توسط اپراتور قابل تنظیم است.
 • امکان استفاده از حالت اسکن خطی یا تصادفی
 • تنظیم پالس‌های متغیر و روان بودن و وجود قابلیت تکرار تکانه (انباشته شدن اختیاری)
 • زمان پالس متغیر با امکان تکرار
 • کنترل پالس مؤثر، حداکثرسازی مفهوم فوتوترمولیز فرکشنال غیرتخریبی

فوتوترمولیز فرکشنال غیرتخریبی می‌تواند با سایر روش‌های درمانی همراه شود:

فوتوترمولیز فرکشنال غیرتخریبی را می‌توان با اندولیفت ترکیب کرد: یک درمان لیزر سرپایی بینابینی با ویژگی تهاجمی حداقلی که تحریک عمیق بافتی و میکرولیپولیز موضعی مرتبط را از طریق دستگاه لیزر اندولیفت LASEmaR1500 در ترکیب با میکروفیبر نوری یک‌بارمصرف (سیستم FTF) فراهم می‌کند.

این جوان ساختن پوست می‌تواند بدون بی‌هوشی انجام شود و هدف از درمان ایجاد یک الگوی جمع‌شدگی شبکه‌ای است که تجدید ساختار کلاژن و کاهش هم‌زمان توده چربی را تسهیل می‌کند.

این درمان مختص یک‌سوم میانی پایین صورت (برجستگی‌ها، غبغب و خط فک) است اما همچنین در نواحی‌ای از بدن که مشکل شل‌شدگی و یا چاقی وجود دارد نیز به کار می‌رود. نتایج استفاده از این روش بلافاصله قابل‌مشاهده هستند و تا شش ماه پس از درمان بهبود می‌یابند. ضمناً در این موارد درمانی بازدیدهای پیگیری سالانه پیش‌بینی شده است.

سیتولیفت (Citolift) یک اختراع ثبت‌شده ایتالیایی برای جوان‌سازی پوست

درمان لیزری غیرتخریبی با استفاده از مولکول‌های حمل‌کننده بازتولیدکننده‌های سیتوکرومی Cytoregenerating Carrier Molecoles (CCM) باعث تعدیل و عادی‌سازی فعالیت سیتوکروم میتوکندری و فعال‌سازی نوری آپوپتوتیک، با کمک گونه‌های اکسیژن واکنش‌پذیر و پراکسیدها و پاک‌سازی سیتوپلاسمی با برداشتن اندامک‌های پیر می‌شود و در نتیجه تولید ATP را با افزایش سوخت‌وساز احیاکننده‌های نوع 1 و 4 کلاژن و الاستین تحریک می‌کند. در لیزر اندولیفت پلک به‌عنوان یکی از مواردی که می‌توان با دستگاه لیزرمار به بهبود شرایط آن کمک کرد، موارد ذکرشده در بالا را به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد.

 

اندولیفت

 

ترک پوستی

ترک پوستی نوعی اِسکار پوستی است که شامل تغییر اریتمایی و آتروفیک اپیدرم است. آن‌ها بسیار شایع‌اند (75-90٪ زنان) و به‌طورکلی با بارداری، چاقی، بلوغ و فعالیت بدنی شدید همراه هستند که باعث کشش پوستی بیش‌ازحد و طولانی‌مدت می‌شود. یکی از مزایای اصلی اندولیفت کمکی است که به درمان این ترک‌ها می‌کند.

به‌دلیل این کشش بیش‌ازحد، توانایی طبیعی درم در تولید کلاژن مختل می‌شود و فیبرهای بافت هم‌بند شکسته و در نتیجه علائم کششی ایجاد می‌شود.

خطوط صورتی-قرمز ابتدا ظاهر می‌شوند که به‌تدریج کم‌رنگ‌تر و به رنگ‌های روشن تبدیل می‌شوند که از استحکام کم‌تر‌ و فرورفتگی‌های جزئی‌تری برخوردارند. بسته‌های کلاژن که در ابتدا به‌طور متراکم به‌موازات اپیدرم بسته‌بندی می‌شوند به‌طور غیرعادی به عمق اپیدرم نفوذ می‌کنند و منجر به نازک‌شدن و گره‌خوردگی می‌شوند.

راه‌حل‌های مختلف یوفتون برای ترک‌های پوستی

درمان‌های یوفتون برای مقابله با ترک‌های پوستی با تحریک بیولوژیکی بافت هم‌بند در تولید کلاژن‌های جدید عمل می‌کند.

دستگاه LASEmaR500: این دستگاه به‌طور انتخابی بر روی اجزای سرخ‌رگی ترک‌های پوستی از نوع «striae rubrae» مؤثر است.

دستگاه لیزر اندولیفتLASEmaR 800: درمان مبتنی بر مدولاسیون یا تلفیق‌کنندگی نوری-زیستی که شامل تحریک غیرحرارتی و کم‌انرژی کلاژن نوع 1 است و منجر به افزایش بازسازی بافت هم‌بند می‌شود. با این دستگاه، جلسات درمانی خواهند بود کوتاه اما به جلسات متعددی نیاز خواهد بود که طی آن‌ها می‌توان اقدامات درمانی را بر روی ترک‌های پوستی قرمز و سفید در نواحی مختلف و برای امور مختلف درمانی مانند لیفت پوست بینی استفاده کرد.

دستگاه اندولیفت LASEmaR1500: حاصل ترکیب درمان فوتوترمولیز فرکشنال با فناوری فرکشنال Lightscan است. فوتوترمولیز کسری بر روی ترک‌های پوستی (هر دو نوع قرمز و سفید) روشی است که با ترکیب انرژی لیزر با یک اسکنر فرکشنال، کانال‌های کوچکی که به مناطق حرارتی میکرومتری معروف‌اند در اعماق مختلف پوست ایجاد می‌کند که به‌طور مساوی در اطراف بافت سالم قرار دارند.

در این مورد نیز علت استفاده از روش غیرتخریبی همانند آن چیزی است که پیرامون بازسازی پوست گفته شد.

دستگاه LASEmaR 1500

برای درک بهتر، می‌توان از کاربردهای اصلی دستگاه LASEmaR بهره برد. از این کاربردها می‌توان به اندولیفت، جوان ساختن پوست غیرتخریبی فرکشنال، لیپولیز به کمک لیزر، عمل Ladylift و درمان مشکلات رگ به‌ویژه سیاهرگ‌ها، جراحی عمومی و بیماری‌های مقعد اشاره کرد.

مزایای دستگاه LASEmaR 1500

از مزیت‌های این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چندمنظوره بودن

با تغییر هندپیس‌های موجود در محدوده لوازم جانبی یوفتون و پروتکل‌های از پیش تعیین‌شده، لیزر بلافاصله برای چندین روش درمانی قابل‌استفاده است.

 • قابلیت حمل کامل

به خاطر تجهیز و امکان استفاده از چرخ‌دستی هوشمند

 • نرم‌افزار کاربرپسند

همه درمان‌ها به لطف نرم‌افزار آسان و خوب طراحی‌شده دارای قابلیت تنظیم هستند.

 • امنیت

این نرم‌افزار اجازه می‌دهد پارامترهای عملیاتی با هشدارهای صوتی مختلف تنظیم شوند و تنظیم درست یا نادرست خود را به اپراتور هشدار می‌دهد بدون اینکه نیازی به توجهِ بیمار به این پروسه باشد.

 • خود تشخیصی

مدارهای اصلی به‌طور مداوم توسط یک سیستم امنیتی نظارت می‌شوند که ناهنجاری‌های نهایی را به اپراتور اطلاع می‌دهد و هر زمان که لازم باشد فعالیت دستگاه را به‌طور خودکار متوقف می‌کند.

 • دایود لیزر حالت جامد در معرض فرسودگی و خرابی نیست.
 • ظرفیت کاری در ساعات مختلف در روز بدون مشکل گرم‌شدن بیش‌ازحد.

دستگاه لیزر اندولیفتLASEmaR 1500 در رنگ‌های نقره‌ای، مشکی، طلایی و قرمز موجود است.

 • همه‌کاره‌ترین لیزر 1470 نانومتری است که در لیزر اندولیفت پلک، دست، زیر چشم، صورت، غبغب و تقریباً تمام بخش‌های بدن مورداستفاده قرار می‌گیرد.

کارکردهای اصلی دستگاه LASEmaR 1500

زیبایی و جراحی پلاستیک

اندولیفت، لیپولیز به کمک لیزر، بلفاروپلاستی تحتانی بسته، ژنیکوماستی (بزرگ‌شدن پستان در مردان)، رفع اِسکار، کلوئید، برداشتن گرانولوم (تومور گوشتی)، هایپرهیدروزیس (تعریق بیش‌ازحد)

پوست‌شناسی زیبایی‌شناسانه

جوان‌سازی پوست غیرتخریبی فرکشنال، چین‌وچروک، زخم‌های آکنه، ترک پوستی، رنگ‌دانه‌سازی پوست، روش‌های سفت‌شدن پوست، منافذ منقبض‌شونده پوست

پزشکی زنان

لیدی‌لیفت یا Ladylift، جوان‌سازی واژن، درمان بی‌اختیاری ادرار، آتروفی واژن، شل‌شدگی واژن، بیماری‌های مرتبط با تغییرات پس از زایمان بدن،HPV، کیست‌ها، خشکی، خارش، جوان‌سازی واژن و نواحی اطراف آن/

فلوبلوژی

EVLA، درمان تخریبی واریس رگ‌ها و انواع و اقسام واریس‌ها، درمان ریفلاکس سیاهرگ‌های بزرگ و کوچک، ناهنجاری‌های عروقی، مدولاسیون زیستی-نوری زخم‌های وریدی

پروکتولوژی

هموروئیدکتومی و فیستول مقعدی

 

دستگاه لیزر اندولیفت

 

لوازم جانبی

اتصال هندپیس جراحی

هندپیس دستی جراحی ابزاری ایدئال برای جراحی نیمه‌تهاجمی است زیرا به شما امکان برش بافت با حداقل کربونیزاسیون، بازخورد قابل‌مشاهده و لمسی از فیبر نوری و هومئوستازی بالا را می‌دهد که امکان تحقق بهینه عمل (بدون خون‌ریزی) را فراهم می‌کند. استفاده از دستگاه اندولیفت با نوک فلزی مستقیم یا منحنی و در موارد مختلف همچون لیفت پوست بینی قابل‌استفاده است.

مشخصات فنی

 • داشتن قابلیت استریل‌شدن
 • ابعاد: 12 سانتی‌متر
 • وزن: 70 گرم
 • فیبر سازگار: در ابعاد ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰ و ۶۰۰ میکرومتری

کاربردها

 • جراحی برش و انعقاد
 • جراحی‌های مرتبط با اندام پوست
 • جراحی‌های مرتبط با زنان

قراردادن فیبر به‌شکل منحنی در امور جراحی

 • برای فیبر نوری 200 یا ۳۰۰ میکرومتری
 • موفق در لثه‌درمانی برای کاربردهای دشوار پشتی (کیسه‌های پارودنتال)

قراردادن فیبر به ‌شکل مستقیم در امور جراحی

 • برای فیبر نوری ۲۰۰، ۳۰۰ یا 400 میکرومتری
 • موفق در جوان ساختن پوست و جراحی (عمومی، دندان‌پزشکی) برای کاربردهای مستقیم
 • طول‌های مختلف موجود است.

هندپیس لیدی‌لیفت

مشخصات فنی

 • قابلیت استریل شدن
 • ابعاد 190 میلی‌متری
 • وزنِ 500 گرمی
 • الیاف سازگار با کد فیبر نوری EFLM-ME-O6A-RD-LL

کاربردها

 • جوان‌سازی واژن
 • بی‌اختیاری ادرار
 • آتروفی واژن
 • آرامش واژن
 • بیماری‌های مربوط به تغییر بعد از زایمان
 • HPV
 • کیست
 • خشکی
 • خارش
 • جوان‌سازی واژن و نواحی اطراف لب‌های واژنی
 • درمان اِسکار

 

هندپیس لیزر لیپولیز

بسته به ناحیه‌ای که قرار است درمان شود، می‌توان از کانول‌های مختلف دستگاه لیزر اندولیفت استفاده کرد. هندپیس‌های جراحی برای پیکرتراشی بدون مکش و با مکش. تفاوت بین دو هندپیس این است که اتصال پمپ مکش فقط برای هندپیس وجود دارد.

استفاده موردنظر

هندپیس بدون مکش لیزر لیپوسکالچر در نواحی کوچک مانند بازوها، گردن، زانوها و … مورداستفاده قرار می‌گیرد درحالی‌که هندپیس با مکش لیزر لیپوسکالچر در نواحی بزرگ مانند شکم، ران داخلی و خارجی و … استفاده می‌شود.

برای نیازهای مختلف باید از هندپیس‌هایی که دارای کانول‌های با طول و قطرهای مختلف هستند استفاده شود.

مشخصات فنی

قابلیت استریل شدن

ابعاد 14 سانتی‌متری

وزنِ 150 گرمی

اتصال برای پمپ مکش (تنها کد هندپیس HP-MLS-CS)

فیبر سازگار 400 و 600 میکرومتری

هندپیس با قابلیت‌های درمانی چندمنظوره

این هندپیس اندولیفت دارای حالت شبه‌تماسی نقطه‌ای 40 میلی‌متری است و در عمل‌های مناطق حساس مانند لیزر اندولیفت پلک به‌خوبی از خود تأثیرگذاری نشان می‌دهد.

کاربردها

 • لیزردرمانی سطح بالا (مدولاسیون نوری-زیستی، تروماتولوژی، آسیب‌های عمومی استئوآرتیکال، کلوئیدها، اسکارها)
 • موزدایی فتودینامیکی
 • آکنه

مشخصات فنی

ضخامت نقطه لیزر ایجادشده: 5/2 سانتی‌متر

ابعاد: 12×5 سانتی‌متر

وزنِ 100 گرمی

 

لیزر اندولیفت

 

هندپیس مسطح چندمنظوره

در اندازه‌های مختلف برای پوشش مناطق مختلف موجود است.

کاربردها

 • لیزردرمانی با قدرت بالا (تحریک زیستی، تروماتولوژی، آسیب شناسی‌های آرتروزی، کلوئیدها، زخم‌های هایپرتروفیک)
 • موزدایی فتودینامیکی
 • درمان فوتودینامیکی آکنه
 • سیتولیفت

مشخصات فنی

 • سر هندپیس قابل‌تعویض است.
 • قطر مساحت دایره‌ای لیزر بر روی پوست متغیر است و به سر نصب‌شده بستگی دارد (5 میلی‌متری، 10 میلی‌متری یا 20 میلی‌متری)
 • طول بدنه هندپیسِ 11 سانتی‌متری

لایت‌اسکن

انرژی، تعداد نقاط و چگالی پرکردن بر اساس تنظیمات سفارشی متغیر است.

مزایا

 • ابعاد و تراکم نقطه قابل‌تنظیم توسط کاربر
 • حالت اسکن خطی یا تصادفی
 • تنظیم متغیر ضربه / روان بودن و امکان تکرار ضربه
 • عدم هم‌پوشانی پیکسل‌ها
 • متغیر با زمان و با امکان تکرار پالس
 • کنترل پالس پویا، به حداکثر رساندن مفهوم فوتوترمولیز فرکشنال غیرتخریبی. کاربردها (بسته به طول‌موج)

موارد مصرف

 • جوان‌سازی نیمه‌تخریبی فرکشنال
 • ضایعات رنگی
 • ضایعات عروقی
 • برداشتن مو

فیبرهای نوری حلقه‌ای

الیاف حلقه HF پروب‌های طراحی‌شده خاصی هستند که به‌صورت شعاعی از نوک 360 درجه‌یک حلقه نور لیزر شعاعی را که ابعاد 200 میکرومتری دارد شلیک می‌کنند و اجازه می‌دهند تا انتشار انرژی دستگاه لیزر اندولیفت به شکل بهتری برای یک تخریب بافتی در حالت امن‌تر اتفاق افتد و به جوان ساختن پوست منجر شود؛ به‌عنوان‌مثال آنچه در لیفت پوست بینی اتفاق می‌افتد از این موارد است.

مزایای دیگر این دستگاه عبارت‌اند از:

 • نوک مخروطی گرد برای دسترسی آسان
 • محلی‌سازی آسان با امواج ماورای صوت
 • علامت‌گذاری ۳۶۰ درجه بر روی طول الیاف برای اِعمال دوز دقیق انرژی و کاهش سرعت
 • در ابعاد قطر هسته‌ 400 میکرومتر یا 600 میکرومتری موجود است.

مواد باکیفیت بالا این امکان را فراهم می‌کنند تا انرژی اندولیفت را کاهش داده و باعث روشنایی پرتوی هدف در طول عمل شود.

سیستم تخلیه دود یوفتون

تخلیه‌کننده دود برای تخلیه و فیلترکردن دود خطرناک جراحی ایجادشده در حین عمل استفاده می‌شود. این دستگاه ازنظر اقتصادی، جمع‌وجور بودن و قابل‌حمل بودن یک کالای ایدئال برای کلینیک‌ها است. این دستگاه برای اطمینان از بالاترین امنیت در صورت درمان ضایعات ویروسی مجهز به فیلتر کربن فعال است. این دستگاه با انواع لیزرها سازگار است.

عینک ایمنی برای طول‌موج خاص

این عینک‌ها برای هر طول‌موج لیزر سری LASEmaR امکان محافظت از چشم را فراهم می‌کنند. عینک محافظ در برابر اشعه لیزر برای اپراتور نیز با امکان قراردادن لنزهای اصلاحی در دسترس است.

محافظ چشم فلزی برای بیماران

برای محافظت از بیمار در هنگام درمان صورت به کار می‌رود؛ آن‌ها این امکان را فراهم می‌کنند تا هنگام لیزر اندولیفت پلک کاملاً محافظ چشم را در صورت بیمار تطبیق داده و ثابت کنند. نسخه یک‌بارمصرف اکنون در دسترس است.

محافظ چشم بیمار یک‌بارمصرف

برای محافظت از بیمار، ما سپر لیزر چشمی را ارائه می‌دهیم که نور لیزر را با سطح غیربازتابنده پخش‌ می‌کند. برای اصلاح و ترمیم سطح پوست و سایر روش‌های لیزر صورت به کار می‌رود.

 

دستگاه لیزر اندولیفت

 

چرخ‌دستی

جعبه جابه‌جایی براق چرخ‌دار برای حمل‌ونقل آسان و ایمن در ابعاد مختلف موجود است.

چرخ جابه‌جایی

 • قاب آلومینیومی بسیار بادوام
 • حداکثر وزن 60 کیلوگرم برای حمل یک یا دو دستگاه لیزرمار یوفتون.
 • همراه با یک دسته برای حمل‌ونقل آسان، یک کشو و یک جعبه لوازم جانبی
 • 4 چرخ گردان، 2 چرخ جلو مجهز به ترمز
 • رنگ‌آمیزی ضد خش
 • ارتفاع کل 85 سانتی‌متری

مشخصات فنی دستگاه لیزر اندولیفت

طول‌موج 1470 نانومتر
نوع لیزر دایود انرژی بالا (GaAs)
برنامه‌های از پیش انتخاب‌شده نرم‌افزار پیشرفته با پروتکل‌های آزمایش‌شده که به‌صورت دستی سفارشی می‌شوند.
مدت‌زمان پالسی قابل‌تنظیم از ۱ تا ۹۰۰۰ میلی‌ثانیه با واحدهای میلی‌ثانیه‌ای
تعداد پالس‌ها در هر دنباله (حالت تکی و پالسی) از ۱ تا ۱۰۰
فاصله بین توالی پالس‌ها قابل‌تنظیم به‌صورت ۱ میلی‌ثانیه تقسیم‌بر ۱۰ ثانیه
حالت عملکرد حالت تکی – حالت پالسی و حالت ممتد
سیستم خنک‌کننده سیستم خنک‌کننده هوا همراه با سلول‌های Peliter
پرتو موردنظر سرخ ۶۳۵ نانومتری
توان الکتریکی اندولیفت ۱۱۰ تا ۲۳۰ ولت با فرکانس ۵۰ تا ۶۰ هرتز
توان جذب‌شده برای جوان ساختن پوست در نقطه پیک، ۳۰۰ ولت‌آمپر (قابل‌تطبیق با استاندارد الکتریکی محلی)
مطابق با استانداردهای:

CE 0476

93/42/CEE – 2007/47/CE

CEI EN 60601-1

CEI EN 60601-2-22

CEI EN 60825-1

CEI EN 60601-1-2

وزن 5/8 کیلوگرم
ابعاد 5/30 * ۵/۱۵ * 35 سانتی‌متر مکعب
ساخت ایتالیا

 

اینکه بیمار باید اندولیفت کند یا نه به سن و نوع پوست او بستگی دارد. بااین‌حال، اندولیفت به‌ویژه برای کسانی که پوستشان انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و چربی زیادی در زیرپوست دارند، توصیه می‌شود. اگرچه اندولیفت معمولاً برای چین‌وچروک و افتادگی پوست صورت و گردن (چانه، غبغب، گونه‌ها، خطوط فک و خطوط خنده) استفاده می‌شود اما می‌توان از آن برای سایر قسمت‌های بدن مانند بازوها یا اطراف ناف، ران داخلی و باسن نیز استفاده کرد.

در این مقاله سعی ما بر آن بود تا پیرامون اندولیفت و ویژگی‌ها و نکات مرتبط با آن صحبت کرده و تأثیرات آن بر پوست را از منظر جنبه‌های زیست‌شناختی و نیز کارکردی موردبررسی قرار دهیم. استفاده از اندولیفت یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای جوان ساختن پوست و نتیجه‌گیری این مقاله این است که اندولیفت یک درمان سرپایی است که نیازی به بی‌هوشی ندارد. کل مراحل معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. ابتدا پزشک فیبرهای نوری نازک را به داخل پوست وارد می‌کند. قطر کم این فیبرهای میکرومتری نوری به پزشک اجازه می‌دهد تا آن‌ها را بدون نیاز به بی‌هوشی یا برش وارد پوست کند. تعداد فیبرهای نوری استفاده‌شده به منطقه موردنظر بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، در اندولیفت صورت، فیبرهای میکرومتری از طریق 5 نقطه وارد می‌شوند، سپس لیزرهایی با قدرت 1000 تا 1500 وات از طریق فیبرهای نوری مستقیماً به لایه‌های عمیق پوست منتقل می‌شوند. اندولیفت با درخشش بر روی بافت زیرپوست باعث موارد زیر می‌شوند:

 • با ذوب‌شدن و ازبین‌بردن چربی‌های زیرپوستی، چین‌وچروک‌ها کاهش می‌یابد. علاوه‌براین، افتادگی خفیف در قسمت‌های مختلف پوست برطرف می‌شود.
 • این اشعه‌ها می‌توانند باعث تولید کلاژن در زیرپوست شده و آن را سفت کنند. اگرچه بلافاصله پس از درمان می‌توان اثرات مثبت یک اندولیفت را مشاهده کرد، تولید کلاژن باعث بهبود طولانی‌مدت در وضعیت پوست می‌شود که برای چندین ماه ادامه دارد. این را می‌توان هنگام استفاده از دستگاه اندولیفت به‌خوبی در مورد لیزر پلک یا لیفت پوست بینی مشاهده کرد.
 • سلول‌های پوستی توسط مایعی پر از پروتئین و مواد شیمیایی معروف به ماتریس خارج سلولی (ECM) احاطه شده‌اند. این مواد شیمیایی در کنترل فعالیت سلول‌های پوستی نقش دارند. فعال‌شدن واکنش‌های متابولیکی در این ناحیه باعث درخشندگی بیشتر پوست می‌شود. این نیز از اثرات دستگاه لیزر اندولیفت است.
 • افزایش جریان خون برای مقابله با افزایش دمای ناشی از اشعه مادون‌قرمز باعث می‌شود که بدن جریان خون در پوست را افزایش دهد. این افزایش جریان خون به‌معنای تغذیه بیشتر برای سلول‌های پوست و در نتیجه بهبودی و ترمیم سریع‌تر خواهد بود.

برای مطالعه بیش‌تر در این زمینه به زبان اصلی می‌توانید مقاله lasemar-1500 را در وب‌سایت eufoton مطالعه کنید.

 

 

همچنین از طریق راه ارتباطی زیر می‌توانید نظرات و پیشنهادهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه مقاله : https://niklaser.com/?p=2000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  09380118810 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
  021-22004103 - 09129640360
 • ایمیل :
  info@niklaser.com