هایفو تراپی مطمئن‌ترین روش برای جوانسازی

هایفو تراپی

هایفو تراپی از جمله روندهای بسیار رایج در جوانسازی پوست است. بسیاری از افراد متقاضی استفاده از دستگاه دابلو ، که معروف‌ترین برند دستگاه hifu است، هستند. در حال حاضر بهترین روش جوانسازی، که یا بدون عوارض است یا عوارض بسیار کمی دارد، همین روش هایفو است. این روش با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا در زمینه امواج فراصوتی، در زمینه پزشکی و مراقبت و زیبایی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این دستگاه نتایج بسیار خوب و درخشانی از خود نشان داده است و به همین دلیل آمار متقاضیان بهره‌مندی از خدمات جوانسازی به وسیله دابلو همواره رو به افزایش است. این دستگاه نیاز به هیچگونه بی‌هوشی یا عمل جراحی ندارد. به هیچ عنوان متقاضی درگیر خونریزی و یا زخم نخواهد شد. تمام کارکرد بر پایه امواج فراصوت و متمرکز بنا شده است و هیچ عارضه درمانی جراحت یا بیمارستانی ندارد. از این رو قصد داریم تا در این مقاله توضیحاتی پیرامون انواع دستگاه هایفوتراپی ارائه نموده و همچنین درباره نحوه عملکرد این دستگاه مطالبی را بیان کنیم. اگر قصد خرید دستگاه هایفو را داشته باشید، دانستن این اطلاعات اولیه برای شما مفید است. از این رو مطالعه این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم. شرکت نیک لیزر، با هدف ارائه خدمات در زمینه اجاره و فروش دستگاه هایفو ، همواره به عنوان مشاور و پشتیبان شما در این عرصه همراه شما است. در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما از خدمات رایگان مشاوره متخصصان نیک لیزر در این زمینه بهره‌مند شوید.

هایفو تراپی

هایفو تراپی و انواع دسته‌بندی دستگاه هایفو

1- انواع دستگاه هایفوتراپی بر اساس ویژگی‌هایی که دارند طبقه‌بندی می‌شوند. به عنوان نمونه، بزرگترین دسته‌بندی موجود برای دستگاه hifu بر اساس قابلیت حمل آن است. یعنی دستگاه‌ها به دو دسته قابل حمل و غیرقابل حمل تقسیم می‌شوند. این دسته‌بندی تمام دستگاه‌های دابلو هایفو را شامل می‌شود. اما این نوع تقسیم‌بندی کلی است و اشاره‌ای به نحوه عملکرد دستگاه‌های هایفو تراپی ندارد. با اینکه بیشتر دستگاه‌های موجود در کلینیک‌ها و مطب‌ها از نوع غیرقابل حمل هستند، اما اخیراً انواعی از دستگاه هایفوتراپی وارد بازار شده اند که قابل حمل هستند. همین موضوع غیرقابل حمل بودن این دستگاه‌ها خود باعث بروز مشکلاتی در خرید و فروش دستگاه هایفو شده است.

2- از دیگر را‌ه‌های دسته‌بندی دستگاه هایفوتراپی ، توجه به فرکانس امواج مورد استفاده آن دستگاه است. همانطور که گفتیم، اساساً تکنولوژی استفاده شده در ساختار جوانسازی دستگاه hifu ، بر امواج فراصوت و متمرکز بنا شده است. در این نوع دسته‌بندی، امواج متناسب با طول موج و عمق اثرگذاری مورد بررسی قرار می‌گیرند. یعنی متناسب با کاربری مورد نیاز، از امواج مناسب با عمق اثرگذاری مطلوب بهره گرفته می‌شود.

3- روش دیگر دسته‌بندی دستگاه‌های دابلو هایفو، این است که تعداد کارتریج موجود در هر دستگاه را ملاک قرار دهید. دستگاه‌های مختلف، متناسب با ظرفیت و کارایی خود، از انواع متفاوت کارتریج استفاده می‌کنند. این نوع طبقه‌بندی به طور مستقیم به کارایی دستگاه اشاره‌ای ندارد، اما می‌دانیم که تفاوت در کارتریج به طور مستقیم با عملکرد دستگاه مرتبط است. از این رو این دسته‌بندی به دسته‌بندی پیشین که توضیحاتی پیرامون آن ارائه نمودیم شباهت‌هایی دارد، اما به طور کلی یک طبقه‌بندی کاملاً مجزا محسوب می‌شود. در ادامه به معرفی انواع کارتریج‌های دستگاه هایفو تراپی می‌پردازیم:

 • کارتریج 1.5 میلی‌متری: این کارتریج دارای فرکانس 10 مگاهرتزی است. علت نام‌گذاری این کارتریج به عمق نفوذ موج آن مربوط می‌شود. امواج فراصوت و متمرکز ناشی ازاین کارتریج تا عمق 1.5 میلی‌متری پوست نفوذ می‌کند. همانطور که گفتیم دستگاه هایفوتراپی با صدور امواج فراصوت کار جوانسازی و از بین بردن چین و چروک پوست را به انجام می‌رساند. این امواج در حقیقت لایه اپیدرم (Epidermis) پوست را مورد هدف قرار می‌ دهند. به طور کلی تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت زیبایی پوست، روی لایه اپیدرم پوست اثر می‌گذارند. علت این مسئله این است که لایه اپیدرم مسئول زیبایی و جوانسازی پوست است. هر چه میزان رطوبت نگهداری شده در پوست بیشتر باشد، پوست جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد. با بالا رفتن سن و یا بر اثر بروز مسائل مختلف قابلیت حفظ آب در لایه اپیدرم کاهش می‌یابد و پوست رو به خشکی گذاشته، دچار چین و چروک می‌شود. دستگاه hifu با تحریک اپیدرم توسط امواج صادر کننده، آن را وادار می‌کند تا کلاژن بیشتری تولید کند. کلاژن پروتئینی است که در تقویت بافت پوست و انعقاد خون نقش بسیار موثری دارد. تقریباً اصلی‌ترین دلیل کارکرد دستگاه هایفورتراپی نیز همین تحریک اپیدرم به تولید کلاژن است. در ادامه در این باره نیز توضیحات مختصری ارائه خواهیم کرد. اما برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاژن می‌توانید در سایت news medical در این باره بیشتر مطالعه کنید.
 • کارتریج 3 میلی‌متری: فرکانس مختص این کارتریج 7 مگاهرتز است. همانطور که در بخش قبل بیان کردیم، میزان نفوذ امواج مربوط به آن در پوست 3 میلی‌متر است. اثرگذاری این نوع از امواج صادر شده از این کارتریج بر لایه دیگری از پوست به نام درم (Dermis) اثر می‌گذارد. این امواج نفوذ کننده باعث می‌شوند تا رشته‌های پروتئینی کلاژن آرایش جدیدی به خود بگیرند. این کار باعث می‌شود تا پوست محل مورد نظر سفت شود. زیرا کلاژن‌های آن از حالت قبلی خارج شده و حالت جدیدی به خود می‌گیرند. همین امر باعث می‌شود تا ضمن ترشح بیشتر کلاژن، چین و چروک موجود در محل مورد نظر (که عموماً صورت است) از بین برود. بعضی چروک‌های ریز نیز که شاید قابلیت روئیت نداشته باشد، توسط این روش به طور کلی از بین می‌روند.
 • کارتریج 4 میلی‌متری: امواج صادر شده توسط این کارتریج فرکانسی برابر با 4 مگاهرتز دارد. این امواج فراصوت تا عمق 4 تا 4.5 میلی‌متری پوست نفوذ خواهند کرد. جالب است بدانید در جراحی لیفت صورت، عمق نفوذ در این جراحی نیز تا همین عمق 4.5 میلی‌متری پوست صورت است. اما تفاوت آن با هایفو تراپی این است که در این فرآیند به هیچ عنوان بریدگی و یا عمل جراحی صورت نخواهد گرفت. اما به طور قطع، روند سفت کردن پوست از این عمق توسط امواج صادر شده از این کارتریج دستاوردی است که بدون جراحی و دوره نقاهت سنگین و بعضاً خطرهای احتمالی حاصل می‌شود.
 • کارتریج 8 میلی‌متری: امواج این کارتریج‌ها همانطور که از اسم آن‌ها مشخص است تا عمق 8 میلی‌متری پوست نفوذ می‌کنند. فرکانس امواج این کارتریج‌ها 2 مگاهرتز است. کارتریج‌های 8 میلی‌متری برای نقاطی غیر از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. فرکانس این کارتریج باعث شکستن پیوندهای چربی زیر پوست شده و هم‌زمان با تحریک لایه‌های زیرین، باعث ترشح کلاژن تازه در پوست می‌شود.
 • کارتریج 13 میلی‌متری: امواج این کارتریج تا عمق 13 میلی‌متری نفوذ کرده و امواج فراصوتی با فرکانس 2 مگاهرتز تولید می‌کند. فرکانس امواج مربوط به کارتریج 8 میلی‌متری و 13 میلی‌متری در دستگاه hifu با هم برابرند اما کاربرد آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد. اما به طور کلی هر دو کارتریج برای دیگر اجزای بدن بجز صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این توضیحات متوجه می‌شویم که دستگاه دابلو هایفو که در بین مخاطبین شهرت بسیاری دارد، برای تمام نقاط بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چند که بیشترین کاربرد آن برای رفع چین و چروک صورت است.

دابلو

طرز کار دستگاه هایفوتراپی

در ادامه توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد دستگاه هایفوتراپی ارائه خواهیم کرد. اگر قصد خرید دستگاه هایفو را دارید، حتماً لازم است تا پیش از این کار، اطلاعاتی هر چند سطحی، درباره طرز کار دستگاه هایفو تراپی به دست بیاورید. توصیه می‌کنیم پیش از اینکه نسبت به اقدامی در زمینه خرید و فروش دستگاه هایفو انجام دهید، حتماً با متخصصین نیک لیزر مشورت نمایید.

طرز کار این دستگاه به این شکل است که با استفاده از امواج فراصوت و متمرکز اقدام به تحریک لایه‌های مختلف پوستی می‌نماید. پوست دارای 3 لایه اصلی است:

 • اپیدرم (Epidermis)
 • درم (Dermis)
 • هیپودرم (Hypodermis)

همانطور که گفته شد با بالارفتن سن و سال، میزان رطوبت موجود در پوست کم شده و به همین دلیل پوست دچار ترک و چین و چروک می‌گردد. بیشترین تأثیری که تمام عوامل زیبایی و جوانسازی بر روی پوست می‌گذارند، روی لایه اپیدرم است. وقتی دستگاه hifu امواج صادر شده را به لایه‌های مختلف پوست می‌تاباند، چون این امواج فراصوت و متمرکز (Focused UltraSound) هستند، لایه‌های زیرین را تحت تأثیر قرار داده و آن‌ها را وادار به تولید کلاژن بیشتر می‌کنند. این کلاژن توسط لایه‌های بالاتر جذب شده و در بازه زمان کوتاهی ترک‌ها و چین و چروک پوست از بین می‌رود. این کار در اصطلاح سفت شدن پوست نامیده می‌شود که در اصطلاح پزشکی که بین مخاطبین رایج شده است، لیفت پوست انجام می‌شود.

همانطور که گفتیم بخشی از دستگاه‌های هایفو برای شکستن پیوندهای چربی زیرپوستی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، که می‌توانند باعث لاغری موضعی شده همچنین مانع از بروز چین و چروک و ترک در محل مورد نظر شوند.

برای یادآوری مجدد تأکید می‌کنیم، کارتریج‌های دستگاه دابلو هایفو دارای 5 نوع مختلف بوده که 3 نوع آن برای صورت و 2 نوع دیگر برای نقاط مختلف بدن غیر از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نام کامل علمی این دستگاه High Intensity Focused UltraSound است که به دستگاه hifu معروف شده است.

به طور کلی تلاش کردیم تا اطلاعات مفید و مختصری را درباره دستگاه هایفو تراپی در اختیار شما قرار دهیم. در مقاله خرید دستگاه هایفو با قیمت عادلانه / اجاره به جای خرید برای تازه کارها توضیحات بسیار مناسبی را برای افرادی که قصد تهیه این دستگاه را دارند ارائه نموده‌ایم که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.

در ادامه تقاضا داریم در قسمت ارائه دیدگاه، تجربه و نظر خود را درباره خرید و یا استفاده از روش هایفو تراپی با ما و دیگر مخاطبین نیک لیزر به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  021-22004103 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
 • ایمیل :
  info@niklaser.com