هایفوتراپی غبغب ؛ روشی مؤثر برای زیباسازی صورت

هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی غبغب یکی از مؤثرترین روش‌های مورداستفاده در بهبود وضعیت بادکردگی زیر چانه و ایجاد زاویه بهتر در نواحی کنار گردن است. با افزایش سن تغییرات زیادی در پوست افراد ایجاد می‌شود. رفع غبغب با هايفو کمک می‌کند که پوست خاصیت کشسانی خود را بازیابد. کم‌شدن ویژگی کشسانی پوست باعث افتادن و شل‌شدن پوست می‌شود. این مورد باعث می‌شود که حتی اگر فرد وزن مناسبی داشته باشد، بر اثر افزایش سن، در کنار چین‌وچروکی که در صورت به وجود می‌‌آید، در نواحی زیر گردن نیز غبغب مشاهده شود. از بین بردن غبغب با هایفو یک شیوه انقلابی در جوان‌سازی نواحی زیر گردن است که می‌تواند تنها در یک جلسه نتایج درخشانی با خود به همراه داشته باشد. در این روش، انرژی امواج متمرکزشده ماورای صوت با شدت بالا با ایجاد گرما در لایه‌های پوست، از طریق ایجاد گرما و ازبین‌بردن یاخته‌های چربی و نیز تحریک ساخت کلاژن سبب کشیدگی و جوان‌سازی پوست صورت در نواحی زیر چانه و بالای گردن شده و غبغب را محو می‌کند. این روش بدون ایجاد برش‌های اَعمال جراحی و عوارض ناشی از آن مانند بی‌هوشی یا ایجاد زخم و اِسکارهای پوستی، نتایج خوبی را در زمینه رفع غبغب باعث می‌شود. بهترین سنی که می‌توان در آن از هایفو برای ازبین‌بردن غبغب استفاده کرد ۳۲ تا ۶۷ سال است. لیفت صورت و گردن با هایفو صورت می‌تواند سبب محوشدن غبغب شده و به این طریق زیبایی بیشتری به نواحی گردن بدهد. ما در این مقاله می‌کوشیم تا شما را با غبغب و دلایل به وجود آمدن آن و نیز رفع غبغب با استفاده از هایفوتراپی که یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها در این زمینه است آشناسازیم.

رفع غبغب

تصور کنید که شما به رژیم ورزشی خود متعهد بوده‌اید و رژیم غذایی سالم را ترجیح داده‌اید. علی‌رغم تمام سخت‌کوشی‌های شما ، تکه‌های سرسخت چربی می‌توانند طولانی شوند و سطح اعتمادبه‌نفس و انگیزه شما را کاهش دهند. آب شدن یا محو شدن غبغب می‌تواند بسیار دشوار باشد ، اما باید به این نکته توجه کرد که این مورد همیشه ناشی از افزایش وزن نیست و می‌تواند به متغیرهای غیرقابل‌کنترل مانند سن و ژنتیک نسبت داده شود. در پزشکی، زمانی که می‌گویند غبغب، منظورشان این است که فرد در ناحیه زیر چانه و بالای گردن خود دارای مقداری چربی اضافه است. غبغب می‌تواند نتیجه اضافه‌وزن باشد اما این تنها دلیل برای ایجاد غبغب نیست به این معنا که ممکن است فرد از نظر بدنی لاغر باشد اما دارای غبغب باشد.

غبغب‌ها دو نوع مشخص را شامل می‌شوند. یکی از آن‌ها واقعی و دیگری کاذب است. غبغب واقعی به حالتی گفته می‌شود که در زیر چانه فرد پوست اضافی یا چربی جمع شده باشد. غبغب کاذب برخلاف غبغب واقعی به علت وجود چربی یا پوست اضافی تشکیل نمی‌شود بلکه دلیل به وجود آمدن آن وجود چانه کوچک و عدم تناسب بین چانه و فک است و بنابراین برای رفع آن باید از عمل‌های جراحی فک یا پروتز چانه استفاده شود درحالی‌که برای رفع غبغب با هايفو واقعی می‌‌توان از روش‌های مختلفی ازجمله هایفوتراپی استفاده کرد.

 

هایفوتراپی غبغب

 

وقتی غبغب زیر چانه و گردن وجود داشته باشد، چین‌وچروکی ایجاد می‌کند که به نظر می‌رسد فرد دارای دو چانه است. ظاهر چانه دوتایی می‌تواند به‌طور چشم‌گیری بر اعتمادبه‌نفس ، تصویری که فرد از خود دارد و عزت‌نفس فرد تأثیر بگذارد. این مورد اغلب ممکن است به سنگین‌تر به نظر رسیدن کسانی که به این مسأله مبتلا هستند و یا بیشتر به نظر رسیدن سن آن‌ها ناشی شود. خلاص شدن از شر غبغب با استفاده از ورزش و رژیم غذایی شدنی اما دشوار است. صورت لاغرتر و خط فک مشخص‌تر می‌تواند عزت‌نفس شما را افزایش دهد.

مهم‌ترین دلیل به وجود آمدن غبغب پیر شدن است. دلیل این امر آن است که با افزایش سن ما، میزان تولید کلاژن کاهش یافته و پوست در نواحی مختلف بدن ازجمله نواحی زیر چانه و بالای گردن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می‌شود. هنگامی‌که پوست شل می‌شود امکان تجمع چربی در آن افزایش می‌یابد. تجمع چربی در زیر چانه به معنای ایجاد غبغب خواهد بود. هایفو غبغب که به‌عنوان بهترین روش غیرجراحی برای رفع آن مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند در تنها یک جلسه به از بین بردن غبغب کمک کرده و بدون داشتن هیچ نوعی از دوره نقاهت و عارضه‌های آزاردهنده سبب شود تا فرد متقاضی بلافاصله بتواند به زندگی عادی خود بازگردد. طول مدت درمان با روش هایفوتراپی برای از بین بردن غبغب حدود ۲۰ دقیقه است. دستگاه هایفو با تأثیر بر لایه SMAS می‌تواند آن را تغییر دهد. هایفوتراپی غبغب برای کسانی که آستانه درد بسیار پایینی به‌ویژه در ناحیه گردن و زیر صورت خود دارند ایدئال است.

 

چه عواملی باعث ایجاد غبغب می‌شود؟

تعدادی از عوامل در ایجاد غبغب وجود دارد و معمولاً ترکیبی از این عوامل است که باعث ایجاد آن می‌شود ، نه‌فقط چربی اضافی که بسیاری از افراد تصور می‌کنند. این عوامل شامل موارد زیر است:

 • شل‌شدگی پوست
 • چربی اضافی گردن
 • کوچک بودن چانه
 • ضعیف بودن عضلات چانه
 • افتادن غده بزاقی
 • آویزان شدن ماهیچه پلاتیسما
 • افزایش سن
 • عوامل ارثی و ژنتیکی

اسکالپتینگ یا پیکرتراشی چانه چیست؟

اسکالپتینگ یا پیکرتراشی چانه بهترین روش غیر جراحی برای هدف قرار دادن ناحیه غبغب است. پیکرتراشی چانه یک روش درمانی غیرتهاجمی برای رفع غبغب است که باعث کاهش چربی و خطوط فک و گردن می‌شود. چطور می‌توان به آن جامه عمل پوشاند؟ فناوری هایفو به‌طور هم‌زمان می‌تواند برای کاهش دائمی چربی و همچنین سفت شدن پوست در یک جلسه مورداستفاده قرار گیرد. بدن فرد طی 12 هفته پس از هایفوتراپی به‌طور طبیعی یاخته‌های چربی‌ مرده در ناحیه درمان را تجزیه می‌کند و هم‌زمان کلاژن و الاستین جدیدی ایجاد می‌شود که به لیفتینگ و سفت شدن چانه و خط فک کمک می‌کند.

هایفو چیست؟

هایفو (امواج متمرکز ماورای صوتی با شدت بالا) یک روش درمانی غیرتهاجمی و غیر جراحی برای سفت‌شدن پوست است. درمان هایفو با استفاده از این امواج قابلیت ارتجاعی پوست را با استفاده از کلاژن‌سازی بهبود می‌بخشد. هایفو در میان زنان و مردانی که به دنبال از بین بردن غبغب خود و پاک‌کردن چین‌وچروک‌هایشان هستند. محبوب است. امواج هایفو به سطح پوست کاری نداشته و به یک لایه مشخص از پوست وارد می‌شوند و بر روی آن اثر می‌گذارند. این لایه همان لایه‌ای است که هنگام انجام عمل‌های جراحی دست‌کاری می‌شود. خوشبختانه از بین بردن غبغب با هایفو بدون استفاده از تیغ جراحی انجام می‌شود.

 

هایفوتراپی غبغب

 

چرا هایفوتراپی غبغب چانه را انتخاب کنیم؟

 

حجم غبغب را کاهش می‌دهد:

هنگامی‌که سلول‌های چربی مرده از بدن خارج شدند ، برای همیشه از بین می‌روند و این عمل مقدار غبغب را به حداقل می‌رساند.

به‌صورت بالینی اثبات شده است:

فناوری مورداستفاده در درمان‌های پیکرتراشی چانه توسط TGA (اداره کالاهای درمانی) و FDA (سازمان غذا و داروی ایالات‌متحده) تأییدشده است.

خطوط فک را بهبود می‌بخشد:

هایفو ما نه‌تنها به کاهش چربی بلکه به لیفتینگ ، سفت شدن پوست اطراف گردن ، چانه و خط فک نیز کمک می‌کند.

عوارض شدیدی ندارد:

پیکرتراشی چانه عملی کاملاً غیرتهاجمی است و برخلاف سایر روش‌ها هیچ تورم یا کبودی پس از درمان ندارد. آنچه پس از درمان احساس می‌شود تنها یک حساسیت جزئی است.

بی‌نیاز از بی‌حسی است:

پیکرتراشی چانه برخلاف سایر روش‌های درمانی که برای کاهش چربی در اطراف چانه به کار می‌روند یک درمان راحت و بدون درد است که به هیچ ماده بیهوشی نیاز ندارد.

 

هایفوتراپی غبغب

 

منطقه درمان و قیمت‌گذاری

غبغب می‌تواند توسط عواملی مانند افزایش وزن ، ژنتیک یا افزایش سن ایجاد شود و یکی از رایج‌ترین مواردی است که افراد به خاطر آن به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند.

بهترین حالت برای استفاده از هایفوتراپی غبغب در افراد مختلف به این شکل است که هر روش پیکرتراشی چانه شخصی‌سازی شود و این به این معنی است که تعداد جلسات موردنیاز از هر مشتری به مشتری دیگر متفاوت است و نمی‌توان یک عدد مشخص را به همه افراد نسبت داد.

فاصله جلسات هایفوتراپی برای غبغب 4 هفته است و ممکن است برای دیدن نتایج مطلوب به 2 تا 4 جلسه زمان نیاز داشته باشید.

شکلدهی به غبغب چگونه انجام می‌شود؟

هایفو با استفاده از انرژی حرارتی ، منطقه تحت درمان را برای از بین بردن سلول‌های چربی سرسخت موجود در آن هدف قرار می‌دهد و این روش و راهکار دائمی یا طولانی‌مدت است. هایفو همچنین بافت پوست را تا 75 درجه گرم می‌کند ، تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند و درنتیجه پوست سفت و کشیده می‌شود.

آیا هایفو برای رفع غبغب ایمن است؟

ایمنی دستگاه هایفوتراپی برای نواحی مختلف بدن تاکنون بارها مورد آزمایش قرارگرفته است و همه آن‌ها ایمن بودن آن را تأیید کرده‌اند. از سوی دیگر به‌صورت بالینی نیز هزاران درمان انجام‌شده در سطح جهانی نشان‌دهنده کیفیت بالا و ایمنی کم‌نظیر این روش است. این روش عارضه جانبی شدیدی ندارد. از این روش حتی می‌توان برای نواحی بسیار حساسی همچون اطراف چشم‌ها و لب‌ها، گردن و گونه‌ها و … نیز استفاده کرد.

به چند جلسه رفع غبغب با هایفو نیاز خواهم داشت؟

به‌طورمعمول برای انجام این عمل درمانی و زیبایی به 2 تا 4 جلسه بسته به نیازهای فردی متقاضی نیاز خواهد بود. تعداد جلسات درمانی در طی مشاوره اولیه فرد و با توجه به عوامل مختلف تعیین می‌شود.

 

هایفوتراپی غبغب

 

آیا از بین بردن غبغب با هایفو درد دارد؟

به‌هیچ‌وجه! تمام آنچه در حین عمل احساس می‌شود ، احساس خراشیدن جزئی روی پوست به دلیل گرما و حساسیت احتمالی در طول درمان است.

چه زمانی نتایج درمان غبغب خود را مشاهده خواهیم کرد؟

درحالی‌که برخی از متقاضیان بلافاصله پس از درمان، اثر اولیه را مشاهده می‌کنند ، شروع مشاهده نتایج واقعی در ۲ تا ۳ ماه بعدی دیده خواهد شد. بلافاصله بعد از درمان، غبغب ظاهری درخشان و تازه خواهد داشت. نتایج کامل را می‌توان تا 9 ماه پس از درمان با هایفوتراپی غبغب مشاهده کرد اگرچه این می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. این مورد شامل سن ، سلامتی ، سبک زندگی و رژیم غذایی است. درحالی‌که درمان هایفو صورت نمی‌تواند نتایج لیفت صورت را در حدی که عمل‌های جراحی ایجاد می‌کنند با خود به ارمغان بیاورد اما برای افرادی که از انجام عمل جراحی به هر دلیلی مطمئن نیستند ، روشی اثبات‌شده ازنظر بالینی است.

ماندگاری اثرات رفع غبغب به‌وسیله هایفو چقدر است؟

هنگامی‌که سلول‌های چربی به‌طور دائمی از بین می‌روند ، آن‌ها هرگز به ناحیه تحت درمان بر نخواهند گشت. نتایج سفت شدن پوست با افزایش سن سلول‌های ما ، دست‌کم به مدت 18 ماه ادامه خواهد داشت و اگر فرد رژیم غذایی و تمرینات بدنی را به شکل خوبی ادامه دهد و دارای سبک زندگی مناسبی باشد، این ماندگاری را می‌توان برای مدت‌های طولانی‌تر نیز انتظار داشت.

در این مقاله کوشیدیم تا با اشاره به هایفوتراپی در زمینه رفع غبغب ، به موارد مرتبط با آن از جمله مزایای این روش بپردازیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این موضوع یا موضوعات دیگر از طریق راه ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

 

 

لینک کوتاه مقاله : https://niklaser.com/?p=2150

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  021-22004103 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
 • ایمیل :
  info@niklaser.com