دستگاه هایفوتراپی جوانساز مطمئن و پرطرفدار

دستگاه هایفوتراپی

دستگاه هایفوتراپی یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین دستگاه‌های جوانساز روز دنیا است. اگر امکان خرید دستگاه دابلو را ندارید، از خدمات اجاره دستگاه hifu شرکت نیک لیزر استفاده کنید. بسیاری از مطب‌ها و مراکز مراقبت زیبایی پوست سرمایه و تمرکز خود را روی ارائه خدمات گذاشته‌اند و تنها هزینه اجاره دستگاه را پرداخت می‌کنند. این کار کمک می‌کند تا الزامی نداشته باشد برای ارائه خدمات جوانسازی با روش هایفو تراپی ، حتماً آن را خریداری نمایید و اگر در جذب مشتری و بازاریابی خدمات این دستگاه با مشکل مواجه شدید، دچار ضرر مالی نخواهید شد. دستگاه هایفو دستگاه پرکاربردی است، به همین دلیل چندان ارزان نیست، اما بسیاری از افراد متقاضی استفاده از خدمات آن هستند. دستگاه هایفوتراپی و عملکرد آن به شکلی است که تقریباً جانشین عمل جراحی لیفت صورت شده است و این به معنی آن است که بسیاری از خطرات عمل و مشکلات بعد از عمل جراحی در استفاده از این دستگاه، که به دابلو نیز معروف است، وجود ندارد. همچنین از نظر هزینه نیز بسیار به نفع متقاضی خواهد بود. زیرا هزینه‌های مربوط به بستری شدن در بیمارستان و هزینه‌های بالای دستمزد جراحی را پرداخت نخواهد کرد. در مقاله هایفو تراپی مطمئن‌ترین روش برای جوانسازی به ارائه توضیحاتی پیرامون نحوه کارکرد دستگاه هایفو پرداختیم. در این مقاله پیرامون مزایای آن نسبت به عمل لیفت صورت و بعضی موارد دیگر خواهیم پرداخت. همچنین این نکته را فراموش نکنید که رنت دستگاه هایفو این امکان را به شما می‌دهد که بدون نیاز به سرمایه گذاری بالا، به فعالیت در این حوزه بپردازید. شرکت نیک لیزر بهترین شرایط را برای اجاره دستگاه hifu فراهم کرده است تا بتواند در این زمینه پشتیبان و همراه شما باشد. در ادامه برای ارائه توضیحاتی مختصر و مفید، پیرامون دستگاه هایفو و روش هایفو تراپی با ما همراه باشید.

دستگاه هایفوتراپی
کشیدگی و جوان سازی پوست با استفاده از امواج فراصوت

دستگاه هایفوتراپی و کاربرد آن

واژه hifu مخفف شده High-intensity focused ultrasound به معنی امواج فراصوت متمرکز شده با شدت بالا است. به همین دلیل ما نیز از کلمه مخفف آن یعنی همان هایفو استفاده می‌کنیم و روش کار آن را هایفوتراپی می‌گوییم.

شیوه کارکرد دستگاه هایفوتراپی ، که یک روش زیبایی نسبتاً جدید برای سفت شدن پوست است، در بسیاری از موارد آن را جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می‌دانند. این روش از انرژی اولتراسوند (فراصوت) برای تشویق تولید کلاژن استفاده می‌کند که منجر به سفت شدن پوست می‌شود. پیش از این HIFU بیشتر به دلیل استفاده در درمان تومور شناخته شده است. اولین گزارش استفاده از دستگاه دابلو ، که همان HIFU است، برای استفاده زیبایی، در سال 2008 بود. سپس HIFU در سال 2009 توسط سازمان غذا و دارو (FDA) برای لیفت ابرو تأیید شد. این دستگاه همچنین توسط FDA در سال 2014 بهینه‌سازی شد تا خطوط و چین و چروک قسمت فوقانی قفسه سینه و گردن را بهبود بخشد (محدوده دکلته). چندین آزمایش بالینی کوچک، HIFU را برای رفع و اصلاح چین و چروک صورت ایمن و موثر دانسته است. افراد توانستند در طی چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی، نتایج را مشاهده کرده‌اند. در حالی که از این روش برای جوان سازی صورت، لیفتینگ، سفت شدن و کانتورینگ بدن (پیکر تراشی) نیز استفاده می‌شود، این موارد به عنوان “حاشیه” برای HIFU در نظر گرفته می‌شوند، به این معنی که FDA هنوز HIFU را برای این اهداف تصویب نکرده است. برای یافتن مناسب ترین افراد در این نوع روش‌ها، شواهد بیشتری لازم خواهد بود. تاکنون مشخص شده است که HIFU یک درمان امیدوار کننده است که می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود، به ویژه در افراد جوان که نمی‌خواهند خطرات و دوره نقاهت لازم برای بهبودی مرتبط با جراحی را داشته باشند. به همین دلیل شرایط در اجاره دستگاه hifu بیشتر به نفع مراکز مراقبت زیبایی است، تا زمانی که بتوانند مخاطبین خود را پیدا کنند.

مزایای HIFU

طبق اعلام انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)، طی چند سال گذشته، استفاده از دستگاه هایفوتراپی و سایر گزینه‌های غیرتهاجمی برای لیفت صورت افزایش محبوبیت عمده‌ای داشته‌اند. تعداد کل عمل‌های انجام شده بین سال‌های 2012 و 2017 64.8 درصد افزایش یافته است

همچنین HIFU مزایای زیبایی شناختی بسیاری دارد، از جمله:

 • کاهش چین و چروک
 • اصلاح افتادگی پوست در گردن (گاهی اوقات گردن بوقلمون نیز نامیده می‌شود)
 • بلند کردن گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • از بین بردن غبغب
 • محکم کردن محدوده دکلته
 • صاف کردن پوست

نتایج مطالعه امیدوار کننده است

یک مطالعه در سال 2017 با حضور 32 شهروند کره‌ای نشان داد که دستگاه دابلو (HIFU) پس از 12 هفته به طور قابل توجهی قابلیت ارتجاعی پوست گونه‌ها، شکم پایین و ران‌ها را بهبود می‌بخشد.

 

در یک مطالعه بزرگتر بر روی 93 نفر، 66 درصد از کسانی که تحت تأثیر دستگاه هایفوتراپی قرار گرفتند پس از 90 روز، در ظاهر و گردن خود بهبودی مشاهده کردند.

HIFU در مقابل لیفت صورت

در حالی که HIFU نسبت به لیفت صورت و جراحی پلاستیک، خطرات و هزینه‌های کمتری را متحمل می‌شود، نتایج ممکن است به مدت طولانی ادامه نداشته باشد و به اقدامات مکرر نیاز باشد. در اینجا خلاصه‌ای از تفاوت‌های عمده موجود بین هر روش را بررسی نموده‌ایم:

اثرات بلند مدت تأثیر خطرات زمان بازیابی تهاجمی است؟
همان مطالعه منبع معتبر نشان داد که بهبود ظاهر حداقل 6 ماه ادامه دارد. به محض اینکه روند پیری طبیعی آغاز شد، شما احتمالاً نیاز به درمان‌های اضافی HIFU خواهید داشت. در یک مطالعه منبع معتبر، 94٪ از افراد بهبود یافته در لیفتینگ پوست، بازه زمانی بهبودی کامل را حدود 3 ماه توصیف کردند. قرمزی و تورم خفیف هیچ غیر تهاجمی بدون برش Hifu
نتایج ماندگار هستند. در یک مطالعه منبع معتبر، 68.5٪ از مردم پس از متوسط 6/12 سال پس از عمل، پیشرفت را بسیار خوب یا فراتر از انتظار ارزیابی کردند. در یک مطالعه منبع معتبر، 97.8٪ از افراد بهبود را پس از یک سال بسیار خوب یا فراتر از انتظار توصیف کردند. • خطرات بیهوشی

•خون ریزی

• عفونت

•لخته شدن خون

• درد یا زخم

• ریزش مو در محل برش

2-4 هفته روش تهاجمی که به برش و بخیه نیاز دارد لیفت صورت جراحی

 

HIFU چه حسی دارد؟

در طی روش HIFU ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. برخی افراد آن را به عنوان پالس‌های کوچک الکتریکی یا احساس خارش سبک توصیف می‌کنند. اگر نگران درد هستید، ممکن است پزشک قبل از درمان مصرف استامینوفن (Tylenol) یا داروی ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن (Advil) را پیشنهاد کند. بلافاصله پس از درمان، ممکن است قرمزی یا تورم خفیفی داشته باشید که طی چند ساعت آینده به تدریج از بین می‌رود. به همین دلیل بسیاری از افراد متقاضی بهره‌گیری از روش هایفو تراپی هستند. در وضعیت فعلی استفاده از مکان اجاره دستگاه hifu بسیار مقرون به صرفه تر از سرمایه‌گذاری در خرید دستگاه است.

روش هایفوتراپی برای صورت

قبل از انجام روش HIFU هیچ آماده‌سازی خاصی لازم نیست. قبل از شروع روند باید تمام محصولات آرایش و مراقبت از پوست را از ناحیه مورد نظر پاک‌کنید.

آنچه در زمان جلسه انجام هایفو تراپی شما اتفاق می‌افتد به شرح زیر است:

 • یک پزشک یا تکنسین ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می‌کند.
 • معمولاً ممکن است قبل از شروع یک کرم بی‌حسی موضعی استفاده کنند.
 • سپس پزشک یا تکنسین ژل مخصوص را در محل مورد نظر پخش می‌کند.
 • دستگاه هایفوتراپی در برابر پوست قرار می‌گیرد.
 • با استفاده از بخشی از دستگاه به نام چشم فراصوت، پزشک یا تکنسین دستگاه را بر روی تنظیمات مناسب تنظیم می‌کند.
 • سپس انرژی اولتراسوند با پالس کوتاه به مدت تقریبی 30 تا 90 دقیقه به منطقه مورد نظر منتقل می‌شود. البته در بسیاری از کلینیک‌ها این بازه زمانی بین 30 تا 45 دقیقه است.
 • پس از پایان دستگاه برداشته می‌شود.

در صورت نیاز به جلسات اضافی، با هماهنگی و به انتخاب شما جلسه بعئی برنامه‌ریزی خواهد شد.

در حالی که دستگاه دابلو در حال استفاده از امواج فراصوت متمرکز است، ممکن است احساس گرما و سوزن‌سوزن شدن کنید. اگر آزاردهنده باشد می‌توانید از داروی ضد درد استفاده کنید.

پس از انجام فرایند، شما می‌توانید به راحتی به خانه بروید و بلافاصله پس از انجام مراحل عادی، فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرید.

اجاره دستگاه hifu
درمان HIFU چه عوارض جانبی دارد؟

عوارض جانبی درمان HIFU، برای صورت

اگر توسط متخصص حرفه‌ای آموزش‌دیده و واجد شرایط انجام شود، HIFU به عنوان یک روش بسیار ایمن در نظر گرفته می‌شود. لذا عارضه خاصی وجود ندارد. بهترین قسمت در مورد این روش درمانی این است که بلافاصله پس از ترک دفتر ارائه‌دهنده خدمات خود، می‌توانید فعالیت‌های روزانه را از سر بگیرید. ممکن است مقداری قرمزی یا تورم ایجاد شود، اما باید سریع فروکش کند. احساس سوزن شدن ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد. به ندرت ممکن است دچار بی‌حسی یا کبودی موقت شوید، اما این عوارض جانبی، در صورت بروز، معمولاً پس از چند روز از بین می‌روند. تمامی مراکزی که در دستگاه هایفوتراپی استفاده می‌کنند در سراسر دنیا، HIFU را یک روش ایمن، موثر و غیرتهاجمی برای سفت شدن پوست صورت می‌شناسند و تمامی آزمایش‌های انجام شده تاکنون همین نتیجه را ارائه داده است.

هایفو برای شما مناسب است

انکار مزایای آن نسبت به لیفت صورت با جراحی دشوار است. هیچ برشی وجود ندارد، جای زخم وجود ندارد و هیچ زمان استراحت یا بهبودی لازم نیست. HIFU نیز بسیار ارزان‌تر از لیفت صورت است. اکثر افراد سه ماه پس از درمان نهایی نتایج کامل را مشاهده می‌کنند. اگر به دنبال درمانی سریع، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، HIFU در مقایسه با لیفت صورت جراحی گزینه‌ای عالی است. البته، HIFU یک درمان معجزه‌آسا برای پیری نیست. این روش برای بیماران با شلی پوستی خفیف تا متوسط مناسب است و ممکن است لازم باشد در طی یک تا دو سال با افزایش روند طبیعی پیری، این روش را تکرار کنید. اگر مخاطب شما از سالمندان بوده و دچار افتادگی و چین و چروک شدید پوست شده باشد، HIFU نمی‌تواند این مشکلات پوستی را برطرف کند. این افراد به دلیل ضعیف شدن لایه‌های پوستی، نمی‌توانند از روش هایفو تراپی بهره ببرند.

در این مقاله سعی کردیم تا پیرامون کارکرد دستگاه هایفوتراپی توضیحات بیشتری ارائه کنیم، تا مزایای این روش کارامد بیش از پیش اطلاع‌رسانی شود. شرکت نیک لیزر ضمن ارائه تمامی خدمات زیباسازی و جوانسازی، در زمینه ارائه بهترین دستگاه‌های Hifu و دیگر خدمات مراقبت زیبایی پوست نیز پیشگام بوده و حتی در زمینه اجاره دستگاه hifu خدماتی را ارائه می‌دهد.

در صورت تمایل می‌توانید مطالب بیشتری را در سایت healthline به زبان اصلی مطالعه کنید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  021-22004103 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
 • ایمیل :
  info@niklaser.com