جوان سازی واژن با استفاده از انرژی دستگاه لیزر و فناوری RF و روش‌های آن

جوان سازی واژن

جوان سازی واژن اصطلاحی در دانش پزشکی است که روش‌های مختلفی را که ظاهر، عملکرد واژن یا هر دو را تقویت می‌کنند، توصیف می‌کند. این روش‌ها از راه‌های درمانی فشرده توسط لیزر جوانسازی تا اصلاح  بی‌اختیاری در ادرار را شامل می‌شود. روش‌های جوان سازی واژن می‌تواند به شکل‌های مختلف صورت گیرد (مانند روش‌های قابل‌انجام توسط دستگاه‌ RF جوانسازی واژن) و از منظر زیبایی و یا دلایل مربوط به سلامتی برای زنان سودمند باشد. در این نوشتار، ابتدا به بررسی اجمالی مفهوم و فرایند جوان ساختن اندام جنسی پرداخته و سپس به روند عمل جوان ساختن واژن اشاره خواهیم کرد و در نهایت به‌اختصار برخی از این روش‌ها را معرفی می‌کنیم.

جوان سازی واژن

بررسی اجمالی

جوانسازی اندام جنسی زنانه به انواع روش‌های جراحی و غیر جراحی برای سفت کردن، ترمیم یا بهبود عملکرد جنسی یا ظاهری (یا گاهی اوقات هر دو) واژن داخلی یا خارجی گفته می‌شود. جراحی‌ها شامل واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و بسیاری موارد دیگر هستند و به‌عنوان گزینه‌هایی مناسب برای بهبود زیبایی و تقویت دستگاه تناسلی زنان، که دچار کشش و تنش‌های زیاد فیزیکی شده‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیمارانی که به دنبال گزینه‌های جوان سازی اندام تناسلی هستند، اغلب از ظاهر بیرونی و یا عملکرد جنسی آن‌چه که آناتومی زنانه طبیعی یا غیرطبیعی تلقی می‌شود، ناراضی هستند. برای بسیاری از افراد، روش‌های جوان سازی موجب تسکین و کاهش علائمی می‌شود که عملکرد طبیعی دستگاه تناسلی را تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ به‌ویژه پس از بارداری، زایمان و پیری و گاهی اوقات بعد از وارد آمدن ضربه‌های سخت فیزیکی به ناحیه‌ی دستگاه تناسلی یا تغییر ساختار ژنتیکی آن. با این حال، در بیشتر موارد، اقدامات مربوط به تقویت واژن صرفاً به دلایل زیبایی‌شناختی و بهبود احساس لذت در هنگام رابطه‌ی جنسی انجام می‌شود.

اگر به امید به‌دست آوردن یک واژن با طراوت، جذاب‌تر و عملکرد بهتر، همان‌طور که گاهی از آن یاد می‌شود، فکر کرده‌اید که یک روش جوان سازی آلت تناسلی داشته باشید، باید بدانید که تنها نیستید. جوان سازی اندام  جنسی زنانه گروهی از اقدامات مربوط به زیبایی است که محبوبیت آن‌ها در حال افزایش بوده و با فن‌آوری‌های جدید به‌سرعت در حال پیشرفت است. به‌عنوان مثال، آمارهای مربوط به لابیاپلاستی، علی‌رغم جدید بودن نسبی این روش، به‌تنهایی بیش از 10 هزار عمل جراحی انجام‌شده در سال 2017 را گزارش کرده‌اند.

در این مقاله برخی از حقایق مهم در مورد جوان سازی اندام جنسی زنانه – از جمله گزینه‌های مرتبط با روش‌های جراحی و غیر جراحی، خطرات این عمل زیبایی، مزایا و موارد دیگر مورد بحث قرار خواهند گرفت. قبل از تعیین وقت مشاوره با یک جراح پلاستیک دارای مجوز پزشکی معتبر، به اطلاعات ارائه‌شده در زیر نگاهی بیندازید تا بتوانید دقیق‌تر متوجه این مطلب شوید که آیا این روش‌ها برای شما مناسب هستند یا خیر و در صورت مثبت بودن پاسخ، کدام‌یک از این روش‌ها مناسب‌تر خواهند بود.

روند طبیعی پیری می‌تواند باعث سستی و افتادگی واژن شود. پس از زایمان واژینال، ساختارهای داخلی و خارجی واژن نیز می‌توانند شل شوند و باعث ایجاد مشکلات کنترل مثانه شوند. جوان سازی اندام جنسی زنانه با لیزر یک روش غیرتهاجمی برای افزایش کیفیت ظاهری واژن و همچنین بهبود مسائل بهداشتی مانند تنظیم مقدار رطوبت و نیز عمل دفع ادرار است. دقیقاً مانند جوان سازی اندام جنسی با استفاده از انرژی امواج در طیف فرکانس‌های رادیویی، عملِ جوان سازی با لیزر را نیز می‌توان هم در ناحیه داخلی واژن و هم در قسمت خارجی آن اعمال کرد. جوانسازی با لیزر به نسبت فرکانس‌های رادیویی مقداری فرساینده است و در آن نیاز است تا فرد مدتی (معمولاً بیش از 7 روز) از رابطه جنسی پرهیز کند

جوان سازی واژن: گزینه‌ها کدامند؟

همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، امروزه انواع مختلفی از روش‌های جوان سازی وجود دارد. لابیاپلاستی و واژینوپلاستی شاید شناخته‌شده‌ترینِ این روش‌ها باشد که در آن‌ها از تکنیک‌های RF جوانسازی واژن نیز استفاده می‌گرددِ با این وجود، این مقاله همچنین پوشش‌دهنده‌ی برخی از درمان‌های کمتر شناخته‌شده نیز هست که به‌طور مداوم هر ساله توسط جراحان زیبایی پلاستیک در ایالات متحده آمریکا و سایر نقاط جهان بیشتر و بیشتر شناخته می‌شوند.

متخصصین زیبایی و جراحان پلاستیک به‌طور کلی این روش‌ها را به سه گروه مختلف تقسیم می‌کنند:

 • جوان سازی داخلی واژن
 • جراحی جوان سازی خارجی واژن
 • سایر روش‌های جوان سازی از طرق غیر جراحی

در اینجا هر یک از این دسته‌بندی‌ها و نیز روش‌هایی که در هر یک قرار دارد، به همراه توضیحات مربوط به هر کدام، برای کمک به شما در شناخت گزینه‌های قابل انتخاب که می‌توانید با جراح پلاستیک خود درباره آن‌ها صحبت کنید، آورده شده است.

جوان سازی داخلی واژن از طریق جراحی:
واژینوپلاستی پرینوپلاستی هایمنوپلاستی یا هایمنورافی
جوان سازی خارجی واژن از طریق جراحی:
لابیاپلاستی حجم‌دادن به لابیا با انتقال چربی تحریک (ضربه) ارگاسم تحریک (ضربه) موضع جی/G جوان سازی واژن با انرژی لیزر / فرکانس رادیویی

 

جوان سازی داخلی واژن از طریق جراحی

بر خلاف جراحی‌هایی که دستگاه تناسلی خارجی (Vulva) یک بیمار زن را اصلاح می‌کند و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد –  مانند جراحی قلفه (Clitoral Hood)، لابیا (Labia) و مونس پوبیس (Mons Pubis) – جوان سازی داخلی واژن بر بازسازی دهانه داخلی واژن تمرکز می‌کند. متداول‌ترین جراحی‌هایی که روی نواحی داخلی واژن تمرکز دارند، روش‌های واژینوپلاستی، پرینوپلاستی و هایمنوپلاستی هستند.

واژینوپلاستی (زهراه­دوزی خلفی- Colporrhaphy)

جراحی واژینوپلاستی روشی است که برای سفت کردن کانال واژن پس از سستی یا شل شدن آن بعد از زایمان یا به دلیل افزایش سن که به‌صورت طبیعی اتفاق می‌افتد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش جراحان پوست مخاط واژن را از بین می‌برند و عضلات را به هم نزدیک‌تر می‌کنند.

پرینوپلاستی (Perineoplasty)

پرینه – ناحیه‌ای از بافت پوست است که از واژن تا مقعد گسترش می‌یابد – این قسمت از بدن اغلب از طریق اپیزیتومی یا پارگی که هنگام زایمان رخ می‌دهد، آسیب می‌بیند. این روش گاهی اوقات با واژینوپلاستی همراه است و اساساً برای سفت شدن عضلات خلفی و از بین بردن پوست اضافی پرینه و مخاط دیستال واژن طراحی شده است و همچنین برای از بین ‌بردن یا کاهش احساس شل‌شدگی ناحیه‌ مربوطه و در عین بهبود ظاهر و عملکرد دستگاه تناسلی استفاده می‌شود. این گزینه برای بیمارانی که افتادگی یا شل‌شدگی واژن ندارند اما مایل به اصلاح و بهبود عملکرد جنسی و زیبایی ظاهری پرینه پس از زایمان هستند، پیشنهاد می‌شود. در این روش از لیزر جوانسازی واژن به شکل مؤثری استفاده می‌شود.

هایمنوپلاستی (Hymenoplasty) یا هایمنورافی (Hymenorraphy)

این روش به «عمل ترمیم پرده‌ بکارت» نیز معروف است. این روشِ جراحی برای بازسازی پرده‌ بکارت طراحی شده است. در بسیاری از مواقع، این روش برای زنان از فرهنگ‌هایی انجام می‌شود که ارزش زیادی برای باکره بودن زن قبل از ازدواج قایل هستند. برای زنان در ایالات متحده آمریکا، تمایل به تجربه دوباره «بكارت» می‌تواند برای برخی از زنان غیرباكره جذاب باشد – خواه این زنان در این مورد مشخص، با فشارهای اجتماعی روبرو باشند تا مجبور شوند که سابقه جنسی خود را پاک کنند، یا اینکه مایل به تجربه کردن مجدد احساس خوشایندِ «باکرگی» باشند!

جوان سازی خارجی واژن از طریق جراحی

در این بخش، تمرکز تکنیک‌های جراحی خارجی بر قسمت‌های بیرونی و خارجی واژن است. محبوب‌ترینِ روش‌ها در این بخش لابیاپلاستی یا همان افزایش لابیا با انتقال چربی، کاهش قلفه (Clitoral Hood Reduction) و مونس‌پلاستی (Monsplasty) است.

لابیاپلاستی (Labiaplasty)

لب‌های بیرونی و داخلی مهبل به ترتیب با نام‌های لب بزرگ و لب کوچک شناخته می‌شوند. در لابیاپلاستی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوان سازی اندام جنسی زنانه، بافت اضافی لابیای ماژور و مینور بریده می‌شود. این نتایج به‌منظور از بین بردن ناراحتی لب‌های بلندتر، کاهش طول آن‌ها برای جلوگیری از کشیده شدن و/یا کشیدن یا بهبود وضعیت دستگاه جنسی است.

حجم دادن به لابیا با انتقال چربی (Labia Augmentation with Fat Transfer)

هدف از افزایش لابیا ایجاد یک واژن با ظاهری شاداب و جوان از طریق افزایش لابیای ماژور است. در «پف کردن لب‌ها» دو روش وجود دارد که عبارتند از: افزایش لابیا با انتقال چربی، و افزایش لابیا با پرکننده‌ی هایالورونیک. در افزایش لابیا با انتقال چربی، چربی از ناحیه دیگری از بدن، معمولاً معده یا ران، از طریق لیپوساکشن برداشته شده و سپس به‌طور مساوی در لابیا تزریق می‌شود تا با افتادگی پوست و چروک شدن آن مقابله کند.

تحریک (ضربه‌) ارگاسم (O-Shot)

یک تحریک یا شوک برای به جریان انداختن خون در قسمت‌های کلیتوریس و دیواره‌ی واژن است که برای افزایش حساسیت‌پذیری جنسی ساخته شده است. به بیمار پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP تزریق می‌شود که برای تحریک رشد سلول‌ها در ناحیه‌ی واژن نیز مفید است.

تحریک (ضربه‌) گرافنبرگ (G-Shot)

تزریق در نقطه‌ یا موضع G، با هدف افزایش لذت جنسی و نیز افزودن بر میزان حساسیت واژن در موضع‌ گرافنبرگ (به‌اختصار G) که به آن جی-اسپات نیز گفته می شود، طراحی شده‌است. در این روش، تزریقی مبتنی بر اسید هیالورونیک (Hyaluronic Acid) به موضع  G فرد متقاضی صورت می‌گیرد که باعث افزایش حساسیت‌پذیری و رضایت جنسی در آنان در حین رابطه جنسی می‌شود.

لیزر جوانسازی واژن

جوانسازی واژن با انرژی لیزر و امواج فرکانس رادیویی

در طی روند پیری طبیعی، ناحیه واژن می تواند شل و افتاده شود – همچنین می‌تواند دچار بی‌اختیاری در ادرار، کاهش لذت جنسی، خشکی واژن در هنگام فعالیت جنسی و سایر موارد شود. جوانسازی واژن با انرژی لیزر یا با فرکانس رادیویی یک روش غیرتهاجمی است که با هدف افزایش رطوبت، کنترل مثانه و سایر عملکردهای مهم دستگاه تناسلی داخلی و خارجی و به منظور افزایش کیفیت ظاهر واژن طراحی شده‌است.

در این مقاله کوشش نمودیم تا پیرامون مفهوم جوان سازی اندام جنسی زنان و نیز انواع روش‌های آن به‌طور کلی و با تأکید بر روش لیزر و فرکانس رادیویی مباحثی را مطرح کنیم. این مقاله بر اساس آخرین پژوهش‌های مورد اشاره توسط دکتر کِوین تهرانی، رئیس بخش جراحی پلاستیک دانشگاه ایالتی نیویورک و عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا صورت گرفته است. شرکت نیک لیزر پیشگام در ارائه خدمات گوناگون فروش، اجاره و آموزش انواع مختلفی از دستگاه‌های لیزر، پلاسما و RF بوده و ضمناً در زمینه ارائه مشاوره و تجهیز این دستگاه‌های کاربردی خدمات مناسبی ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید در صورت تمایل و برای مطالعه بیشتر در این زمینه به وب‌سایت  aristocratps  و نیز برای مطالعه بیشتر در زمینه RF جوانسازی واژن به مقاله دستگاه RF واژن ، ایمن‌ترین راه برای جوانی در دوباره وب‌سایت نیک لیزر مراجعه نمایید.

همچنین می‌توانید نظرات و پیشنهادهای خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها در باکس زیر با ما در میان بگذارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس
 • نشانی :
  تهران – خیابان شریعتی – نرسیده به دوراهی قلهک – جنب بیمارستان ایرانمهر
 • شماره تماس :
  021-22004103 - 021-22004102
  021-22610240 - 021-22610350
 • ایمیل :
  info@niklaser.com